Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2020, 14:06

autor: Aquma

Przygotowania do E3 2020 ruszają pełną parą, mimo obaw

Organizatorzy targów E3 – Entertainment Software Association – poinformowali, że na razie nie mają w planie odwoływania imprezy w związku z epidemią koronawirusa. Plany mogą ulec zmianie, jeśli sytuacja na świecie będzie tego wymagała.

E3 2020 może nie stanie się kolejną ofiarą koronawirusa. - Przygotowania do E3 2020 ruszają pełną parą, mimo obaw - wiadomość - 2020-03-03
E3 2020 może nie stanie się kolejną ofiarą koronawirusa.

W SKRÓCIE:

  1. organizacja Entertainment Software Association (ESA) na razie nie planuje odwoływać targów E3 2020 w związku z epidemią koronawirusa;
  2. decyzja może ulec zmianie, jeśli wymusi to sytuacja.

Po niedawnym odwołaniu lub przesunięciu kilku imprez branżowych w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 – mowa m.in. o Game Developers Conference (GDC) oraz Mobile World Congress – sporo osób obawia się, że podobny los może czekać także E3 2020. Wygląda jednak na to, że organizatorzy targów na razie nie planują rezygnować z wydarzenia (za Vice Games).

Wszyscy bardzo uważnie przyglądają się sytuacji. Będziemy czujni, ponieważ naszym priorytetem jest zdrowie, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo wszystkich naszych wystawców i uczestników. Biorąc pod uwagę to, co wiemy w tej chwili, posuwamy się normalnie do przodu z planami dotyczącymi E3 2020 – powiedział w komunikacie przedstawiciel organizatorów, czyli Entertainment Software Association (ESA).

To bardzo dobra wiadomość. Oczywiście nadal wszystko jest możliwe – ESA rozsądnie pozostawiło sobie furtkę, by zmienić decyzję, jeśli zajdzie taka potrzeba. Pozostaje mieć nadzieję, że do czerwca epidemię koronawirusa uda się opanować i nie ziści się najczarniejszy scenariusz związany z omawianą chorobą, który oznaczałby nie tylko odwołanie najbardziej rozpoznawalnej imprezy branżowej, ale i opóźnienie premier konsol dziewiątej generacji.

Na dzisiaj koronawirus z chińskiego miasta Wuhan zabił na całym świecie ponad 3 tys. osób. Liczba zarażonych przekroczyła 91 tys. (ale ponad połowa z nich już wyzdrowiała).

  1. Koronawirus a premiera PS5 i Xbox Series X - wpływ COVID-19 na branżę
  2. E3 – strona oficjalna