Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2023, 13:57

autor: Maciej Gaffke

Powstaje symulator przetrwania w Polsce lat 90. Będzie disco polo, paliwo po 2 złote i Maluchy

Trwają prace nad grą OHV, która przeniesie graczy do polskiej rzeczywistości lat 90. Pojawi się w niej wiele elementów charakterystycznych dla tych czasów.

Źródło fot. Przemysław Hadała
i

AKTUALIZACJA: W kolejnej wiadomości na temat OHV prezentujemy więcej szczegółów na temat gry, w tym plany Przemysława Hadały na debiut we wczesnym dostępie.

Chcecie sprawdzić, jak wyglądało życie w Polsce lat 90. lub po prostu macie ochotę powrócić do czasów swojej młodości? Powinniście zainteresować się grą OHV, nad którą pracuje Przemysław Hadała.

Symulator Polski lat 90.

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest tajemniczy skrótowiec OHV. Mówiąc krótko – akronim pochodzi od angielskiego wyrażenia „overhead valves” i oznacza rodzaj rozrządu silników tłokowych.

Pomysłodawca projektu i jednocześnie jego twórca tak opisuje swoją grę na Steamie:

Polska, lata 90. 15% bezrobocia. Disco-polo. Dziurawe drogi. Paliwo po 2 zł. I ty, prosty chłopak z prowincji, którego jedynym majątkiem jest nienadający się do jazdy samochód. Eksploruj otwarty świat i poznaj lokalną społeczność. Znajdź dorywczą robotę i odkładaj ciężko zarobione pieniądze. Kupuj części niezbędne do naprawy i ulepszania twojego OHV. Zostań królem lokalnej remizy!

Nazwa gry nawiązuje właśnie do pojazdu, przy którym będziemy majsterkować. Twórca pokazał już niejeden samochód z gry na swoim koncie w serwisie X, gdzie od początku 2022 roku relacjonuje postęp prac nad „swojskim” projektem.

Poza tym Hadała dzieli się chętnie zrzutami ekranu z tworzonego otwartego świata. Pokazał na nich m.in. słynny polski bazar, gdzie niektórzy musieli przymierzać ubrania, stojąc na kawałku kartonu.

Powstaje symulator przetrwania w Polsce lat 90. Będzie disco polo, paliwo po 2 złote i Maluchy - ilustracja #1

Polski bazar w grze OHVPrzemysław Hadała

Autor „podzielił się” też modelem kiełbasy (prawdopodobnie wzorowanej na podwawelskiej), jaka znajdzie się w grze, oraz udostępnił kilka piosenek z soundtracku.

Najnowsza aktualizacja pochodzi z tego tygodnia. Twórca pokazał świeży gameplay, który możecie obejrzeć poniżej. Warto odwiedzić też jego kanał w serwisie YouTube i samemu przekonać się, jakie jeszcze atrakcje czekają nas w OHV. Pod koniec czerwca tego roku Przemysław Hadała wystartował z zamkniętą alfą swojej gry, która planowo miała trwać pięć miesięcy.

OHV aktualnie można dodawać do listy życzeń na Steamie. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie zadebiutuje gra. Autor pracuje przy niej sam i to po godzinach. Musimy zatem zachować cierpliwość i czekać na nowe informacje.

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej