Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2014, 14:45

autor: Adrian Werner

Powstaje remake Outcast - klasycznej przygodowej gry akcji z 1999 roku

Założone przez weteranów firmy Appeal belgijskie studio Daoka poinformowało, że ma w planach remake gry Outcast, czyli jednej z najlepszych produkcji 1999 roku.

W 1999 roku Outcast budził podziw jakością grafiki i przerażenie wymaganiami sprzętowymi. - Powstaje remake Outcast - klasycznej przygodowej gry akcji z 1999 roku - wiadomość - 2014-02-16
W 1999 roku Outcast budził podziw jakością grafiki i przerażenie wymaganiami sprzętowymi.

Mamy dobre wieści dla fanów wspaniałej przygodowej gry akcji Outcast z 1999 roku. Belgijskie studio Daoka ogłosiło, że pracuje nad odświeżoną wersją tego klasyka. Nie będzie to jedynie lekka przeróbka pierwowzoru z wyższą rozdzielczością. Zamiast tego ma to być pełny remake, który porzuci opartą na voxelach technologię oryginału na rzecz nowoczesnego silnika wykorzystującego bardziej tradycyjne wielokąty. Produkcja zmierza obecnie na pecety, ale w przyszłości twórcy chcieliby także opracować wersje konsolowe, tak aby możliwie jak najwięcej osób miało okazję zagrać w tego klasyka. Warto dodać, że projekt jest w bardzo dobrych rękach. Daoka założyła bowiem grupa deweloperów, która stanowiła trzon studia Appeal, czyli firmy opracowała pierwowzór.

Niestety, na razie nie wypuszczono żadnych materiałów graficznych, ani nie zdradzono, czy wprowadzone zostaną jakiekolwiek zmiany w mechanizmach rozgrywki. Warto jednak dodać, że Daoka nabyło w zeszłym roku wszystkie prawa do marki Outcast i ambicje studia nie ograniczają się tylko do odrestaurowania pierwszej części. Wiele wskazuje na to, że remake ma przygotować grunt pod pełnowymiarową kontynuację.

Mod Open Outcast może być dobrym przykładem tego, jak dużego skoku graficznego powinniśmy się spodziewać. - Powstaje remake Outcast - klasycznej przygodowej gry akcji z 1999 roku - wiadomość - 2014-02-16
Mod Open Outcast może być dobrym przykładem tego, jak dużego skoku graficznego powinniśmy się spodziewać.

Trzeba przyznać, że fani serii długo czekali na jakiekolwiek dobre nowiny. Pierwsza część spotkała się z ciepłym przyjęciem, choć nie odniosła dużego sukcesu komercyjnego. Początkowo planowano konwersję na konsolę Dreamcast, ale ostatecznie plany te zostały porzucone, a zespół zajął się produkcją drugiej części zatytułowanej Outcast II: The Lost Paradise. Pierwsze materiały graficzne z gry prezentowały się niezwykle imponująco, ale projekt był dręczony wieloma problemami i ostatecznie został skasowany, a wkrótce potem studio Appeal zbankrutowało. Trzon ekipy odpowiedzialnej za pierwowzór założył nową firmę nazwaną elseWhere Entertainment, która pracowała nad duchowym spadkobiercą Outcasta zatytułowanym Totems. Ta produkcja również została jednak ostatecznie skasowana.

  1. Daoka – oficjalna strona studia

Powstaje remake Outcast - klasycznej przygodowej gry akcji z 1999 roku - ilustracja #3

Przy braku oficjalnej kontynuacji fani próbowali stworzyć własną. Tak narodził się projekt Open Outcast. Początkowo powstawał on jako modyfikacja pierwszej części serii Gothic, ale potem przestawiono go na silnik Crysis Wars. Twórcy wypuścili kilka imponujących dem technologicznych, ale niestety od kilku lat mod nie doczekał się żadnych nowych aktualizacji.