Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2010, 18:07

autor: Jiker

Powstaje kontynuacja Castlevania: Lords of Shadow

Redakcja hiszpańskiego wydania serwisu Eurogamer donosi, że studio MercurySteam Entertainment rozpoczęło prace nad kontynuacją przygód Gabriela Belmonta z Castlevania: Lords of Shadow (PlayStation 3, Xbox 360). Produkcja będzie podobno jeszcze bardziej spektakularna od „jedynki”.

Redakcja hiszpańskiego wydania serwisu Eurogamer donosi, że studio MercurySteam Entertainment rozpoczęło prace nad kontynuacją przygód Gabriela Belmonta z Castlevania: Lords of Shadow (PlayStation 3, Xbox 360). Produkcja będzie podobno jeszcze bardziej spektakularna od „jedynki”.

Źródłem tej dosyć nieoczekiwanej informacji okazał się Oscar Araujo, znany hiszpański kompozytor. Jest on odpowiedzialny za przygotowanie ścieżki dźwiękowej do gry (nagranej z udziałem orkiestry symfonicznej i 80-osobowego chóru).

W rozmowie, jakiej udzielił jednej ze stacji radiowych z półwyspu Iberyjskiego stwierdził on, że „jeśli graczom spodobała się pierwsza część gry, to do gustu przypadnie im także jeszcze bardziej efektowna kontynuacja ”. Podobno Konami – wydawca gier z serii Castlevania i firma odpowiedzialna za jej stworzenie – poprosiła Araujo o skomponowanie do „dwójki” agresywniejszej muzyki, która odzwierciedlałaby w odpowiedni sposób nowoczesne zmiany wprowadzone do serii.

Powstaje kontynuacja Castlevania: Lords of Shadow - ilustracja #1

Firma Konami nie chciała skomentować rewelacji dostarczonych przez kompozytora. Faktem jest jednak, że od pewnego czasu w Sieci można było przeczytać, że MercurySteam Entertainment zajmuje się dewelopingiem kolejnej gry. Jednak jak dotąd nie dysponowaliśmy żadnymi konkretnymi informacjami w tej sprawie.

Cykl Castlevania nie miał dotąd szczęścia do trzeciego wymiaru. Gry, będące nieudanymi imitacjami dwuwymiarowego oryginału, nie potrafiły przekonać do siebie ani krytyków, ani graczy. Dopiero czerpiącemu garściami z popularnych slasherów Lords of Shadow udało się przełamać tę złą passę. Produkcja hiszpańskiego studia nie tylko uzyskuje wysokie noty na zachodnich portalach (wkrótce przeczytacie również naszą recenzję) i na łamach magazynów o grach, ale również spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy. W brytyjskim zestawieniu Chart-Track za ubiegły tydzień znalazła się na szóstym miejscu, ustępując jedynie najgłośniejszym hitom jesieni. Warto odnotować, że palce w jej produkcji maczał Hideo Kojima, znany z prac nad marką Metal Gear. Jego ingerencję czuć m.in. w sposobie prezentacji kolejnych wątków fabularnych.

Castlevania: Lords of Shadow trafiła do europejskich i amerykańskich sklepów w ubiegłym tygodniu. W Polsce zadebiutuje oficjalnie 29 października w sugerowanej cenie detalicznej 259,99 złotych. Za dystrybucję gry odpowiedzialna jest firma CD Projekt.