Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2015, 10:27

Powstaje Angry Birds 2

Studio Rovio poinformowało, że pracuje nad Angry Birds 2, czyli kontynuacją jednego z największych przebojów ostatnich lat. Produkcja ma zostać oficjalnie ujawniona za dwa tygodnie.

Aktualizacja: Pojawiła się już data premiery Angry Birds 2 - gra zostanie wydana 30 lipca bieżącego roku. Ponadto ruszyła oficjalna strona produkcji.

Powstaje Angry Birds 2 - ilustracja #1

Wydana pod koniec 2009 roku gra Angry Birds okazała się gigantycznym sukcesem i jej autorzy, czyli ludzie ze studia Rovio, przez kolejnych sześć lat regularnie raczyli nas kolejnymi odsłonami tej marki. Do tej pory nie opracowali jednak klasycznej drugiej części. Teraz dowiedzieliśmy się, że takowa wreszcie znajduje się w produkcji. Źródłem tych informacji jest plakat zapowiadający ujawnienie Angry Birds 2, co ma nastąpić 28 lipca w San Francisco, prawdopodobnie na zorganizowanej specjalnie w tym celu konferencji prasowej. Niestety, na razie nie udostępniono żadnych konkretów na temat tego projektu. Nie znamy więc planowanej daty premiery ani platform sprzętowych, na które zawita ta produkcja.

Przypomnijmy, że pierwsze Angry Birds zadebiutowało na mobilnym systemie iOS i potem zostało przeniesione na niemalże wszystkie możliwe sprzęty. Gra szybko zyskała wielką popularność, co zainspirowało studio Rovio do rozpoczęcia produkcji kolejnych odsłon marki. Większość z nich pozostawała wierna podstawowym założeniom pierwowzoru, czyli wymagała od gracza wystrzeliwania za pomocą procy tytułowych wściekłych ptaków w taki sposób, aby wyeliminować wszystkich przebywających na planszy wrogów. Kolejne gry zmieniały głównie tła fabularne oraz moce postaci.

Popularność marki sprawiła jednak, że autorzy opracowali również sporo produkcji pobocznych. W ten sposób otrzymaliśmy m.in. grę wyścigową Angry Birds GO!, turowe RPG Angry Birds Epic, zręcznościówkę Angry Birds Transformers czy grę logiczną typu match-3 zatytułowaną Angry Birds Fight!. Studio Rovio skutecznie rozszerzyło także swoją działalność na inne rynki, produkując różnorodne zabawki oraz spory zestaw kreskówek. Ponadto w przyszłym roku do kin ma wejść pełnometrażowa animacja.

Wszystkie te inwestycje nie uchroniły jednak marki przed utratą popularności. Niegdyś gry z serii kompletnie dominowały na listach najpopularniejszych i najbardziej dochodowych produkcji mobilnych, ale w ostatnich latach Rovio dało się prześcignąć innym zespołom, takim jak Supercell (znane z Clash of Clans i Boom Beach) czy King.com (m.in. Candy Crush Saga, Bubble Witch Saga). Obecnie rzadko kiedy jakakolwiek odsłona Angry Birds potrafi się dłużej utrzymać w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych aplikacji. Ponadto spore wydatki i zwiększenie zatrudnienia mocno negatywnie odbiły się na dochodowości studia. Dlatego Finowie pokładają zapewne duże nadzieje w Angry Birds 2, licząc na to, że gra pozwoli im odzyskać przynajmniej część dawnej popularności.

  1. Angry Birds – oficjalna strona serii