Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2012, 18:54

autor: Hed

Powstaje ambitna „gra w stylu MMO” na następną generację konsol – być może tworzą ją twórcy Fable

Według plotek studio Lionhead pracuje nad ambitną „grą w stylu MMO”, która trafi na następną generację konsol. Podobno projekt będzie świeżą próbą połączenia rozgrywki solowej z kooperacją i zabawą wieloosobową.

Powstaje ambitna „gra w stylu MMO” na następną generację konsol – być może tworzą ją twórcy Fable - ilustracja #1

Ogłoszenie opublikowane na łamach serwisu LinkedIn sugeruje, że Lionhead lub inne duże brytyjskie studio pracuje nad produkcją MMO skierowaną na następcę Xboksa 360. Uwagę mediów na ofertę zwrócił użytkownik Superannuation, specjalizujący się w wyszukiwaniu podobnych ciekawostek. Co wiemy na temat tego rzekomego projektu? Najwyraźniej mamy do czynienia z nową marką RPG, która połączy rozgrywkę solową z funkcjami online i trybem kooperacji.

Poszukiwani pracownicy dołączą do znanego brytyjskiego studia, aby zająć się „tytułem w stylu MMO na następną generację konsol”. W opisie wyjaśniono, że ta wysokobudżetowa gra będzie „świeżym spojrzeniem na to jak kooperacja i gra wieloosobowa wzbogaca zabawę”. Tajemniczy projekt to także rozbudowany system rozwoju, mnogość wyborów w kampanii oraz multiplayer, który wpłynie na gracza i inne elementy (np. otoczenie i wynik pewnych działań).

Treść ogłoszenia pasuje do charakteru Lionhead Studios, ambitnego dewelopera założonego i niedawno opuszczonego przez Petera Molyneux. Sama nazwa producenta nie pada jednak ani razu. Najwidoczniej twórcy projektu chcą utrzymać go w tajemnicy jak najdłużej. Sprawa jest poważna, bo na chętnych czeka kilka posad – od programistów, przez artystów, aż po projektantów poziomów do trybu multiplayer. Część z ogłoszeń została usunięta lub zmieniona.

Powstaje ambitna „gra w stylu MMO” na następną generację konsol – być może tworzą ją twórcy Fable - ilustracja #2

Do tej pory Lionhead Studios zasłynęło seriami Black & White oraz Fable. Druga z nich korzystała z ciekawego trybu online, płynnie dodanego do rozgrywki solowej. Ostatnio deweloper wypuścił też kooperacyjną grę akcji na Xbox LIVE - Fable Heroes. Następny duży projekt studia na pewno będzie czymś ważnym. Tym bardziej jeśli jest kierowany na następną generację konsol, która, jak twierdzi Ubisoft, nie będzie unikała tak popularnego dzisiaj modelu free to play.

  1. Strona oficjalna studia Lionhead