Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2016, 09:45

Postapokaliptyczne Sheltered zadebiutuje 15 marca

Do 15 marca poczekają fani postapokaliptycznych gier na pełną wersję Sheltered - survivalowy symulator życia studia Unicube, od sierpnia dostępny w ramach usługi Steam Early Access. Tytuł zostanie wydany przez Team17 na PC, Maca, Linuksa, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

Postapokaliptycznych gier w ostatnich miesiącach raczej nikomu nie brakuje. Jeśli jednak jest ktoś, komu nadal tęskno do radioaktywnego powietrza i zrujnowanych miast, powinien zainteresować się Sheltered. Pełna wersja gry, która przekonała do siebie graczy zarówno podczas kampanii na Kickstarterze, jak i w czasie głosowania na platformie Greenlight, zadebiutuje 15 marca na PC, Macu, Linuksie, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Apokalipsa apokalipsą, ale metamfetamina sama się nie ugotuje. - Postapokaliptyczne Sheltered zadebiutuje 15 marca - wiadomość - 2016-03-11
Apokalipsa apokalipsą, ale metamfetamina sama się nie ugotuje.

Głównym celem w Sheltered jest zapewnienie przetrwania stworzonej przez siebie rodzinie, ukrywającej się w podziemnym schronie. Tradycyjnie musimy zadbać o zapasy pożywienia oraz wody, jednocześnie nie zapominając o regularnym naprawianiu wyposażenia naszej kryjówki. Od czasu do czasu wyjdziemy także na zewnątrz, by poszukać materiałów do budowy kolejnych przedmiotów lub odnaleźć innych ocalałych, którym moglibyśmy pomóc. Bardzo dużą rolę w produkcji studia Unicube odgrywa aspekt psychologiczny – w zależności od sytuacji, w jakiej znajduje się postać, oraz podjętych wyborów, negatywnym zmianom może ulec zdrowie oraz rozwijane umiejętności, co ograniczy skuteczność danego bohatera podczas wypraw na powierzchnię. A że śmierć czai się na każdym kroku i jest permanentna, warto dbać o każdą potrzebę z jak największą dokładnością. Od strony technicznej Sheltered nie powala – pixel-artowa stylistyka jest ostatnimi czasy bardzo popularna, trudno więc specjalnie się nad nią zachwycać.

W grze musimy dbać o każdą potrzebę naszych podpiecznych… co w zasadzie zmienia Sheltered w dwuwymiarowe The Sims prosto z nuklearnego piekła. - Postapokaliptyczne Sheltered zadebiutuje 15 marca - wiadomość - 2016-03-11
W grze musimy dbać o każdą potrzebę naszych podpiecznych… co w zasadzie zmienia Sheltered w dwuwymiarowe The Sims prosto z nuklearnego piekła.

Gra na PC jest dostępna już od sierpnia ubiegłego roku w usłudze Wczesnego Dostępu i dotychczasowe recenzje graczy są bardzo zachęcające – aż 85% spośród prawie 900 ocen jest pozytywnych. Jak jednak poradzi sobie Sheltered, gdy trafi na rynek jako ukończona produkcja? Przekonamy się już na początku przyszłego tygodnia.

  1. Oficjalna strona gry Sheltered
  2. Gra Sheltered w serwisie Steam