Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2020, 12:30

autor: AlexB

Porsche współpracuje z CD Projekt RED przy promocji Cyberpunka 2077

Na oficjalnym profilu Porsche na Instagramie pojawił się krótki teaser współpracy między tym popularnym producentem samochodów a studiem CD Projekt RED. Jest to kilkusekundowy film, na którym widzimy 911 Turbo, a w tle słyszymy muzykę zespołu Samurai z uniwersum Cyberpunka.

W SKRÓCIE
  1. Porsche umieściło na Instagramie filmik, zapowiadający obecność marki w kampanii promocyjnej Cyberpunka 2077.
  2. Ponadto Porsche opublikowało na Twitterze zdjęcie mocno sugerujące, że samochodem 930 Turbo będzie poruszał się Johnny Silverhand – lider fikcyjnego zespołu Samurai.
  3. Współpraca między Porsche a CD Projekt RED została zasugerowana już w marcu 2019 roku.

Studio CD Projekt RED w ramach promocji Cyberpunka 2077 nawiązało współpracę z kilkoma znanymi firmami. Mowa tu chociażby o Adidasie czy wydawnictwie Dark Horse Comics. Wygląda na to, że w tym gronie znajduje się także Porsche. Na oficjalnym koncie tej należącej do Volkswagena popularnej marki sportowych samochodów na Instagramie pojawił się bowiem dość interesujący, kilkusekundowy filmik.

Opublikowany materiał został opatrzony opisem „Niezwykła noc w muzeum Porsche”. Widzimy na nim model 930 Turbo, który ni z tego, ni z owego sam się odpala i wyjeżdża na ulicę. Nie to jest jednak najbardziej interesujące. Brelok przy kluczykach przedstawia logo fikcyjnego zespołu Samurai z uniwersum Cyberpunka (odgrywanego przez szwedzką kapelę Refused). Jego nazwa widnieje także na karoserii samochodu. Ponadto w jego wnętrzu znajdują się kasety magnetofonowe opisane jako Johnny's Mixtape. Na jednej z nich znajduje się znany chociażby z trailera Cyberpunka 2077 z 2019 roku utwór Chippin’ In, który przygrywa w materiale opublikowanym przez Porsche.

To jeszcze nie wszystko. Otóż tego samego dnia, w którym na Instagramie pojawił się opisywany filmik, na Twitterze CD Projekt RED opublikowało wpis, w którym informuje, że wciąż szuka odpowiedniego samochodu dla Johnny'ego Silverhanda, czyli lidera zespołu Samurai, w którego w grze wciela się Keanu Reeves, i zapytało się Porsche, czy ma jakieś pomysły. W odpowiedzi otrzymało takie oto zdjęcie.

Jak zauważyli czujni użytkownicy Reddita, napis widoczny na zdjęciu jest identyczny do tatuażu Silverhanda. Stanowi to dość mocną sugestię, że to właśnie takie auto będzie znajdowało się w posiadaniu rockmana. Byłoby to zresztą jak najbardziej zgodne z uniwersum Cyberpunka. W miniprzygodzie Never Fade Away do papierowego Cyberpunka 2020 Johnny jeździ właśnie Porsche.

O współpracy CD Projekt RED i Porsche przy Cyberpunku 2077 można było się domyślić już w marcu 2019 roku. Wówczas to popularna marka samochodów opublikowała reklamę Porsche Cayenne Turbo Coupé z muzyką pochodzącą prosto z gry Polaków. Ci humorystycznie odnieśli się do tego faktu na Twitterze. Wydarzenie to przypomnieli także wczoraj.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że opublikowany na Instagramie przez Porsche materiał filmowy jest oznaczony hasztagiem ComingSoon. Wygląda zatem na to, że wkrótce powinniśmy spodziewać się premiery pełnej wersji reklamy, oficjalnie ogłaszającej obecność marki w Cyberpunku 2077. Kto wie? Być może stanie się to podczas dzisiejszego Night City Wire.

Przypominamy, że Cyberpunk 2077 będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi) od 19 listopada tego roku na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series. Gra osiągnęła niedawno złoty status, zatem data premiery nie jest zagrożona.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunka 2077
  2. Świat Cyberpunka 2020 – przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
  3. Cyberpunk 2077 - kompendium wiedzy