Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 października 2020, 12:31

autor: Karol Laska

Soul Pixara poruszy poważne tematy. Potwierdza to nowy zwiastun

Zbliżająca się animacja od Pixara pod tytułem Soul zapowiada się bardzo dojrzale oraz oryginalnie, co tylko potwierdził najnowszy trailer produkcji.

Filmy animowane Disneya niemalże od zawsze próbują przemówić swoją treścią zarówno do najmłodszych widzów, jak i osób dorosłych. Jednym z absolutnych mistrzów, jeżeli chodzi o tworzenie tego typu uniwersalnych, ale i niebanalnych historii jest Pete Docter, który zachwycił świat takim dziełami jak Odlot czy W głowie się nie mieści. Do jego filmografii możecie także dopisać Co w duszy gra – produkcję, której najnowszy zwiastun imponuje twórczą kreatywnością oraz dojrzałym podejściem do tematu.

Soul opowie bowiem o niespełnionym muzyku jazzowym, kwestionującym sens swojego życia. Egzystencjalne rozterki zobrazowane zostaną za pomocą uroczych duszków funkcjonujących w niematerialnym świecie, będącym tak naprawdę preludium do żywota ziemskiego.

Dzieło zadebiutuje 25 grudnia 2020 roku. W Polsce uda nam się je zobaczyć w kinach, ale mieszkańcy krajów z dostępem do usługi Disney+ będą zmuszeni obejrzeć animację właśnie na tej platformie streamingowej.