Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 października 2020, 14:10

autor: Karol Laska

Nowy film Pixara zmierza od razu na Disney+, ale nie dla Polaków

Światowe kina będą musiały obejść się smakiem, jeżeli chodzi o premierę nadchodzącej animacji Pixara pod tytułem Co w duszy gra. Dzieło zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+, ale nie w naszym kraju.

Nie wiemy, czy zdawaliście sobie z tego sprawę, ale w tym roku miała mieć premierę jeszcze jedna wielka produkcja, a konkretnie Co w duszy gra – najnowsza animacja Pixara. Miała się ona pojawić w kinach 20 listopada 2020 roku, ale podobnie jak w przypadku co drugiego filmu w tym roku, data jej wejścia do multipleksów została nieco przesunięta. Tym razem jednak – na szczęście – to kwestia jednego miesiąca i dzieło obejrzymy 25 grudnia w święta Bożego Narodzenia (via Variety).

Disney nie planuje natomiast emitować produkcji w kinach, tylko przeniesie ją na swoją platformę streamingową Disney+, podobnie jak w przypadku Mulan. Różnica polega jednak na tym, że za Co w duszy gra nie będzie trzeba dopłacać 30 dolarów, a będzie to dzieło dostępne w szerokiej ofercie VOD. O decyzji tej poinformował Bob Chapek, dyrektor generalny „firmy Myszki Miki”:

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani, mogąc ogłosić, że spektakularna i poruszająca animacja Pixara pod tytułem Soul zadebiutuje w grudniu bezpośrednio na platformie Disney+. Nowe filmy oryginalne Pixara to od zawsze specjalne wydarzenia, a ta konkretna, ciepła i humorystyczna historia o relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi uświetni wspólny czas spędzany w święta z rodziną.

Jak na razie nie możemy skorzystać z tej usługi w Polsce, a więc Disney pomyślał i o naszym rynku. Takim oto sposobem film będziemy mogli normalnie obejrzeć w kinach – również od 25 grudnia. Soul wyreżyseruje Pete Docter (Odlot, W głowie się nie mieści), a w amerykańskiej wersji językowej usłyszymy Jamiego Foxxa (Django, Baby Driver), Daveeda Diggsa (Hamilton) oraz Angelę Bassett (Tina, seria American Horror Story).