Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 października 2020, 13:08

autor: Adrian Werner

Dexter powróci, aby naprawić słaby finał serialu

Serial Dexter doczeka się kontynuacji. W roli głównej powróci Michael C. Hall, a za całość projektu odpowiada showrunner czterech pierwszych sezonów.

Stacja Showtime zapowiedziała powrót serialu Dexter, czyli jednego z największych hitów w historii tego kanału. Projekt zaplanowany jest tylko na jeden sezon i ma opowiedzieć zamkniętą historię. Produkcja ma ruszyć za kilka miesięcy, a premiera nastąpi jesienią 2021 r.

W tytułowej roli ponownie wystąpi Michael C. Hall. Dla fanów kluczową informacją będzie fakt, że za projekt odpowiada Clyde Phillips, czyli showrunner czterech pierwszych sezonów, powszechnie uznawanych za najlepsze w historii serialu. Po jego odejściu Dexter zaliczył wyraźny spadek formy. Phillipsa został zastąpił Chip Johannessen, a w kolejnych latach obowiązki te pełnił Scott Buck.

Fani nie kryli rozczarowania jakością szóstego sezonu. Siódmy został przyjęty znacznie cieplej, ale ósmy i ostatni powszechnie uznawany jest za katastrofę. Odpowiedzialny za niego Scott Buck potem był również showrunnerem fatalnego Inhumans oraz słabego pierwszego sezonu Iron Fist. Jak widać, ten producent nie cieszy się uznaniem widzów, więc fakt, że nie on stoi za powrotem Dextera będzie wielką ulgą dla fanów.

Teraz Clyde Phillips otrzymał szansę na przywrócenie serialowi dawnego blasku. O wskrzeszeniu marki mówiło się od kilku lat, ale zarówno szef działu produkcyjnego Showtime, Gary Levine, jak i Michael C. Hall podkreślali, że nastąpi to tylko wtedy, gdy znajdą sposób na zrobienie tego w godny sposób. Teraz twierdzą, że dokładnie to im się udało.

Szkoda tylko, że powrotu serialu nie dożył kompozytor jego wyśmienitej ścieżki dźwiękowej Daniel Licht. Artysta zmarł trzy lata temu, a jego ostatnim dziełem był soundtrack gry Dishonored: Death of the Outsider.

UWAGA SPOILERY!

Poniższy fragment zawiera szczegóły odnośnie zakończenia ósmego sezonu Dextera, więc jeśli jeszcze go nie obejrzeliście, to radzimy zakończyć w tym miejscu lekturę.

Finał ósmego sezonu serialu czyni kontynuację łatwą do opracowania. Po śmierci swojej przyrodniej siostry Dexter sfingował własną śmierć i rozpoczął nowe życie, pracując przy transporcie drewna w Oregonie. Takie zakończenie było kontrowersyjne, ale dzięki niemu Clyde Phillips ma wolną rękę przy tworzeniu dalszych losów postaci.

  1. Oficjalna strona serialu