Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2020, 13:32

autor: Frozen

Ponad 3 miliardy ludzi na świecie to gracze

Jak wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej DFC Intelligence, gracze stanowią już około 40% ludności świata.

Ponad 3 miliardy ludzi na świecie to gracze - ilustracja #1
Jest nas coraz więcej.

Według ostatniego raportu firmy analitycznej DFC Intelligence, już 3,1 mld ludzi na świecie to gracze (co przekłada się na ok. 40% ziemskiej populacji). Najwięcej z nich mieszka w Azji (1,42 mld), a nieco mniej w Europie (668 mln), Ameryce Łacińskiej (383 mln) i Ameryce Północnej (261 mln).

W porównaniu z poprzednimi latami najwięcej przybyło osób korzystających wyłącznie ze smartfonów – użytkownicy wierni komórkom stanowią już prawie połowę wszystkich grających na świecie. Sprzęt mobilny największą popularnością cieszy się w Azji (53% wszystkich użytkowników). Na dalszych miejscach uplasowały się zaś: Europa (17%), Ameryka Łacińska (11%), region Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki (7%) oraz Ameryka Północna (4%).

1,5 mld ludzi (48% globalnego rynku gier) stanowią pecetowcy. Należy jednak pamiętać, że wielu z nich poza komputerami osobistymi korzysta również z innego sprzętu elektronicznego. Konsol używa natomiast 8% wszystkich grających. Niski wynik w zestawieniu równoważy fakt, że przedstawiciele tej grupy wydają na swoje hobby najwięcej (w przeliczeniu na głowę).