Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2016, 19:40

autor: Ender

Polska w Sid Meier’s Civilization VI?

Twórcy nadchodzącego Sid Meier’s Civilization VI wypowiedzieli się na temat ewentualnej obecności Polski jako grywalnej nacji w tytule. Produkcja powinna zadebiutować w październiku tego roku.

Gra Sid Meier’s Civilization VI będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej - Polska w Sid Meier’s Civilization VI? - wiadomość - 2016-05-11
Gra Sid Meier’s Civilization VI będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej

Firaxis Games zapowiedziało dziś szóstą odsłonę serii Civilization. Produkcja zadebiutuje w naszym kraju 21 października i w dniu premiery będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej. Do pełni szczęścia rodzimym fanom brakuje więc informacji o tym, czy w grze ponownie będą mogli pokierować Polską. Do tej pory nasz kraj pojawił się dwa razy w grach z serii. Po raz pierwszy w pobocznym tytule cyklu – Call to Power II, który ukazał się w 2000 roku. Za drugim razem naszą ojczyzną pod rządami Kazimierza Wielkiego można było pokierować w Civilization V, dzięki dodatkowi Nowy Wspaniały Świat z 2013 roku. Postanowiliśmy więc zapytać się twórców, czy Kazimierz lub inny polski władca zawita do Civilization VI? Ed Beach, jeden z kluczowych projektantów nowej gry zdradził:

Bardzo spodobał nam się entuzjazm, jaki wywołało umieszczenie Polski w grze. Cieszymy się z tej decyzji, ponieważ odzew, jaki otrzymaliśmy, był doprawdy wspaniały. Nie możemy na tę chwilę jeszcze zdradzić, jakie cywilizacje znajdą się w grze, ale powiem tylko, że za sprawą waszej wspaniałej reakcji cały czas pamiętamy o Polsce!

Wypowiedź ta napawa optymizmem. Wiele więc wskazuje na to, że Polska może ponownie pojawić się w serii, być może w jakimś rozszerzeniu lub DLC, albo nawet w podstawowej edycji tytułu. Bardziej prawdopodobna jest jednak ta pierwsza sytuacja. Już teraz twórcy zapowiedzieli bowiem cztery dodatki, oferujące nowe scenariusze i cywilizacje, które pojawią się niedługo po premierze gry. Wchodzą one w skład cyfrowej edycji Deluxe, która zawiera również ścieżkę dźwiękową.

  1. Zapowiedź - Sid Meier's Civilization VI - jeszcze jedna tura po raz szósty
  2. Oficjalna strona serii Civilization
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI