Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 maja 2014, 05:17

autor: Adrian Werner

Pół miliarda ludzi w ciągu miesiąca sięga po gry studia King.com

Studio King.com opublikowało wyniki finansowe za trzy pierwsze miesiące tego roku. Zarówno przychody, jak i zyski zanotowały spory wzrost, co było głównie zasługą dużej popularności gier Candy Crush Saga czy Farm Heroes Saga.

Znana z takich mobilnych przebojów jak Candy Crush Saga czy Farm Heroes Saga firma King.com opublikowała raport z wynikami finansowymi za pierwszy kwartał tego roku. Dowiedzieliśmy się z niego m.in., że każdego dnia w gry studia bawi się ponad 143 mln użytkowników.

W okresie od 1 stycznia do 31 marca firma wypracowała przychód w wysokości 641 mln dolarów, a zysk wyniósł 127,2 mln. Szefostwo studia pochwaliło się, że to już trzeci kwartał z rzędu, w którym przychody przekroczyły pułap 600 mln dolarów. Ponadto przychody wzrosły o 183% w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2013.

Suche liczby brzmią imponująco, ale powodem do niepokoju może być fakt, że aż 67% przychodów zostało wygenerowane przez jedną grę w postaci Candy Crush Saga. Widać jednak, że starania firmy idące w stronę dywersyfikacji zaczynają powoli przynosić efekty, gdyż w ostatnim kwartale minionego roku tytuł ten odpowiadał za 78% przychodów. Jest to zasługą głównie rosnącej popularności Farm Heroes Saga, które zadebiutowało w styczniu.

Suces firmy wciąż opiera się głównie na jednej grze, czyli Candy Crush Saga.

Szefostwo King.com jest zadowolone z wyników za pierwsze trzy miesiące tego roku. Podkreślono, że studio ma trzy z dziesięciu najlepiej zarabiających obecnie gier na iOS i Androidzie. Ponadto zdradzono, że w ciągu każdego miesiąca w produkcje zespołu bawi się aż 481 mln osób, co stanowi wzrost o 287% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2013 r.

Firma ma obecnie sporo do udowodnienia. Pod koniec marca zaliczyła ona bowiem debiut giełdowy i okazał się on sporym rozczarowaniem, najgorszym jaki Wall Street widziało od 20 lat. Akcje King.com wystartowały z łączną wyceną 7,1 mln dolarów, ale przed końcem dnia straciły aż 15% wartości, czyli 1,2 mld dolarów. Inwestorzy nie są po prostu pewni, czy sukces zbudowany wyłącznie na grze Candy Crush Saga i jej klonach da się utrzymać długoterminowo. Wszyscy boleśnie pamiętają jeszcze sytuację studia Zynga, które dwa lata temu wyceniane było na ponad 10 mld dolarów, a obecnie jego akcje warte są tylko trochę ponad 3 mld.

   - King.com - oficjalna strona studia

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.