Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 lutego 2016, 09:57

Pokój, Grimsby, Bogowie Egiptu - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend lutego to wysyp premier filmowych. Warto zwrócić uwagę na nagradzany Pokój czy dziwny film The Lobster. Fanów wulgarnych komedii na pewno zainteresuje Grimsby, a miłośników wszechobecnego CGI - Bogowie Egiptu.

Pokój

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Twórca filmu Pokój jest jednocześnie reżyserem bardzo dziwnego, hipnotuzyjącego, zabawno-dołującego filmu Frank. Mając na uwadze to dokonanie oraz ogromną liczbę pozytywnych opinii, należy Pokój mieć na swoim kinowym radarze. Film jest ekranizacją książki i opowiada niezwykłą historię pięcioletniego Jacka i jego matki. Chłopiec od urodzenia mieszka z mamą w tytułowym pokoju, wierząc, że za ścianami nie ma absolutnie niczego. Szybko okazuje się jednak, że kobieta i jej syn są więźniami, a ucieczka karana ma być śmiercią. To jednak nie powstrzymuje bohaterki, ale samo wydostanie się na zewnątrz ma być jedynie początkiem trudnej drogi. 4 nominacje do Oscarów, Złoty Glob dla Brie Larson za główną rolę i masa innych wyróżnień zapowiadają coś wartego uwagi.

 1. Reżyseria: Lenny Abrahamson
 2. Tytuł oryginalny: The Room
 3. Grają: Brie Larson, Jacob Tremblay, Joan Allen, William H. Macy

Grimsby

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Sacha Baron Cohen jest znany jak twórca barwnych postaci, które równie często bawią, co budzą niesmak. Po Alim G, Boracie, Bruno i dyktatorze przyszedł czas na przeciętnego Angola, niespecjalnie rozgarniętego kibica i miłośnika piwa. Chociaż okaże się, że Norman Grimsby wcale nie jest przeciętny – za młodu został rozdzielony z bratem, który wyrósł na doskonałego tajnego agenta, a teraz przyjdzie mu się z nim spotkać. Kontrast postaci, idiotyczna sensacyjna intryga i reżyser stawiający pierwsze kroki w gatunku komedii obiecują prawdziwie wybuchowy koktajl. Grimsby jest skierowany do widzów, którzy oczekują humoru wulgarnego i momentami wręcz obleśnego. Czy jesteście gotowi?

 1. Reżyseria: Louis Letterier
 2. Tytuł oryginalny: The Brothers Grimsby
 3. Grają: Sacha Baron Cohen, Mark Strong, Penelope Cruz

Bogowie Egiptu

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Zazwyczaj staram się w filmowych newsach umieszczać propozycje, które mają szansę okazać się przynajmniej niezłymi. Bogowie Egiptu na taki film się niestety nie zapowiadają, ale miejsce tu uzyskały przez wzgląd na nazwisko reżysera. Alex Proyas to facet, który dał światu Kruka i Mroczne miasto – filmy bardzo udane. Jednak z jakiegoś powodu od premiery Ja, robot nie może znaleźć dawnej iskry. Bogowie Egiptu – pełna rozmachu i różnej jakości efektów komputerowych mitologiczna opowieść zderzy ze sobą Seta i Horusa, którzy zetrą się w walce o władzę nad światem. Gdzieś w tym wszystkim pomagać im będą śmiertelnicy i przeróżne bestie. Wszystko to wygląda jak długa scenka przerywnikowa do God of War, ale może rozrywka okaże się godziwa?

 1. Reżyseria: Alex Proyas
 2. Tytuł oryginalny: Gods of Egypt
 3. Grają: Gerard Butler, Nikolaj Coster-Waldau, Brenton Thwaites

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Lobster (nagradzany komediodramat s-f z Colinem Farrellem – w przyszłości ludzie bez życiowych partnerów są aresztowani i zmuszani do odnalezienia drugiej połówki pod groźbą zamiany w zwierzę),
 2. 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (polska komedia romantyczna przedstawiająca siedem historii o facetach),
 3. Dyke Hard (niskobudżetowy, inspirowany latami 80-tymi horror s-f o żeńskim szwedzkim metalowym zespole walczącym z cyborgami i wojownikami ninja),
 4. Yona (biograficzny film o dziewczynie wywodzącej się z męskiego środowiska, która została znaną poetką),
 5. 110% (dokumentalny film o życiu największych polskich sportowców),
 6. Tysiąc i jedna noc cz.1 (współczesna wersja opowieści Szeherezady, bohaterki Baśni 1000 i 1 nocy).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.