Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2016, 09:45

autor: Entelarmer

Pokemon GO najpopularniejszą aplikacją mobilną w USA w historii

Triumfalnego pochodu Pokemon GO ciąg dalszy. Według strony analitycznej Survey Monkey codziennie do gry loguje się 21 milionów amerykańskich użytkowników. Ponadto od wczoraj tytuł dostępny jest w Niemczech, które tym samym są pierwszym krajem europejskim, gdzie Pokémon GO miało oficjalną premierę.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że Pokémon GO – mobilna odsłona kultowej serii Nintendo – jak na razie okazała się ogromnym sukcesem. Mimo premiery w zaledwie trzech krajach oraz braku niektórych, a bardzo istotnych elementów, już teraz gra przyczyniła się do wzrostu wartości japońskiego koncernu. Trudno też nie zajrzeć na dowolny serwis branżowy i nie znaleźć kolejnych artykułów poświęconych mobilnym kieszonkowym stworom. Nie dziwią więc doniesienia serwisu Survey Monkey, według którego Pokémon GO stało się najpopularniejszą grą mobilną w Stanach Zjednoczonych. Według analityków strony, prawie 21 milionów graczy zalogowało się do gry 13 lipca, przebijając dotychczasowy rekord Candy Crush Saga. Oczywiście mowa tu wyłączenie o osobach grających w USA – na całym świecie produkcja zespołu King zdołała osiągnąć wynik 93 milionów zalogowanych użytkowników jednego dnia. Niemniej trudno sobie wyobrazić, by tytuł studia Niantic nie zyskał podobnej popularności w Europie czy Azji. Co więcej, wystarczyły zaledwie trzy dni, by mobilne Pokémony stały się popularniejsze od Twittera, a przy dotychczasowej tendencji aplikacja ma szansę przebić zarówno Google Maps, jak i Snapchat (a więc dwie najpopularniejsze aplikacje na system Android).

Na koniec dobra informacja dla polskich fanów Pokémonów. Zgodnie z niedawnymi doniesieniami, twórcy poinformowali na Twitterze o oficjalnym udostępnieniu Pokémon GO w krajach europejskich. Na razie grę ze sklepu można pobrać tylko w Niemczech, ale zapewne wkrótce pojawi się ona w brytyjskich oraz francuskich wersjach sklepu Google Play oraz AppStore. Miejmy nadzieję, że na oficjalną premierę w Polsce nie będziemy zbyt długo czekać.