Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 grudnia 2011, 13:33

autor: Szymon "Hed" Liebert

Pojawił się zwiastun Dragon Age: Dawn of the Seeker – popularna seria w wersji anime

Opublikowano zwiastun filmu Dragon Age: Dawn of the Seeker, który prezentuje popularne uniwersum studia BioWare w wersji anime. Produkcja zostanie wydana w Japonii w lutym 2012 roku.

W sieci pojawił się zwiastun filmu animowanego Dragon Age: Dawn of the Seeker, który powinien zainteresować fanów uniwersum studia BioWare. Szczególnie tych, którzy rozumieją język japoński, bo dzieło jest skierowane właśnie na wschodni rynek. Reakcje zachodnich graczy na pierwszy materiał filmowy prezentujący nieco inne podejście do serii są dość negatywne.

Dawn of the Seeker skupi sie na przygodach Cassandry Pentaghast, bohaterki znanej z Dragon Age II, która wyruszy na kolejną przygodę. Głosu Cassandrze użyczy Chiaki Kuriyama, aktorka, piosenkarka i celebrytka, kojarzona na Zachodzie z występu w filmie Kill Bill. W animacji usłyszymy też gwiazdora jpopu o pseudonimie GACKT. Artysta skomponował piosenkę przewodnią do produkcji.

To nie pierwszy przypadek, kiedy świat Dragon Age oglądamy w wersji filmowej. W tym roku opublikowano kilkuczęściową serię Dragon Age: Redemption, przygotowaną przez Felicię Day, popularną w środowisku graczy aktorkę. W tym przypadku otrzymaliśmy jednak klasyczną, fabularną wersję fantasy z aktorami, przebraniami i prostą, ale przekonywującą scenografią.

Dragon Age: Dawn of the Seeker zadebiutuje w lutym 2012 roku w Japonii. Nie wiemy, czy produkcja zostanie przetłumaczona i wydana na Zachodzie, ale jest to możliwe. W końcu Dragon Age ma sporo fanów na całym świecie. Pytanie tylko, czy gracze ze Stanów Zjednoczonych i Europy będą chcieli zobaczyć to uniwersum w takiej postaci? Odpowiedzią będą zapewne Wasze komentarze.

  1. Oficjalna strona filmu (w języku japońskim)