Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2013, 14:45

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 marca 2013 r.)

W tym tygodniu zabrakło zapowiedzi wydawniczych. Dowiedzieliśmy się za to jakie gry trafią wkrótce do tanich serii wydawniczych i poznaliśmy plany odnośnie lokalizacji kilku dużych tytułów. Największą wiadomością była jednak informacja o planach sprzedaży firmy LEM.

Poznaliśmy pierwsze informacje na temat polskiej wersji GRID 2. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 marca 2013 r.) - wiadomość - 2013-03-10
Poznaliśmy pierwsze informacje na temat polskiej wersji GRID 2.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Tanie serie

Pomarańczowa Kolekcja Klasyki

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 marca 2013 r.) - ilustracja #2

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o nowych tytułach, które trafią do Pomarańczowej Kolekcji Klasyki. Okazało się, że na podanej przez nas liście brakowało dwóch tytułów. Pełny zestaw to:

 1. S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci
 2. Alan Wake
 3. Deus Ex: Human Revolution
 4. Europa Universalis III - Złota Edycja
 5. F.3.A.R.
 6. Tomb Raider - Ultimate Editio
 7. Race Injection
 8. Risen

Wszystkie osiem produkcji trafi do sprzedaży 15 marca.

Nowa Premierowa Okazja

Seria Nowa Premierowa Okazja firmy Cenega wzbogaciła się o dwa nowe tytuły:

 1. Spec Ops: The Line
 2. Resident Evil: Operation Raccoon City

Tradycyjnie, obie gry sprzedawane są w sugerowanej cenie detalicznej 39,99 zł.

Dobra Gra

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 marca 2013 r.) - ilustracja #3

Natomiast wydawana przez firmę Techland seria Dobra Gra powiększy się 20 marca o trzy nowe produkcje:

 1. Giana Sisters
 2. Coloropus
 3. Air Conflicts: Secret Wars

Wszystkie trzy sprzedawane będą w cenie 19,90 zł.

Pozostałe wieści

Odwrót z rynku gier pudełkowych grupy EM&F

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 marca 2013 r.) - ilustracja #4

Grupa EM&F, w skład której wchodzi firma LEM oraz sieć sklepów Empik zamierza ograniczyć swoje zaangażowanie w dystrybucję gier pudełkowych. LEM zostało wystawione na sprzedaż i do czasu znalezienia kupca będzie kontynuowało swoją działalność. Same pudełkowe gry nie znikną z Empików, ale ich liczba dostępna w każdym salonie zostanie zmniejszona. Po więcej informacji, jak również komentarz EM&F odsyłamy do oddzielnego artykułu.

Polska wersja Torment: Tides of Numenera

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 marca 2013 r.) - ilustracja #5

Polską wersję językową otrzyma cRPG Torment: Tides of Numenera, czyli duchowy spadkobierca kultowego Planescape: Torment. Gra wystartowała w tym tygodniu na Kickstarterze i potrzebne 900 tys. zebrała w ciągu sześciu godzin. Obecnie zgromadzono już ponad 2,3 mln dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 26 dni. W planach jest jedynie wersja pecetowa, a premiera zapowiadana jest na końcówkę przyszłego roku.

Szczegóły dotyczące polskiej wersji GRID 2

Poznaliśmy pierwsze konkrety odnośnie lokalizacji GRID 2. Gra ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej na wszystkich platformach docelowych. Podczas rozgrywki towarzyszyć nam będzie głos Adama Kornackiego, czyli kierowcy wyścigowego i dziennikarza, znanego z prowadzenia w TVN Turbo programów Zakup kontrolowany, MOTO-ON i DE LUX.

Dreamfall Chapters z polskim dubbingiem

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (4-10 marca 2013 r.) - ilustracja #6

Lokalizacji doczeka się również inny Kickstarterowy sukces, czyli przygodówka Dreamfall Chapters. W grze usłyszymy polski dubbing, a jego opracowaniem zajmie się firma CDP.pl.

Nowy zwiastun Call of Juarez: Gunslinger

Firma Techland zaprezentowała nowy krótki zwiastun westernowego FPS-a Call of Juarez: Gunslinger. Rozszerzona wersja filmiku wypuszczona zostanie 14 marca.

Darkwod – pierwsze kontery i premierowy zwiastun z polskiego survival horroru

Polskie studio Acid Wizard ujawniło pierwsze konkrety na temat survival horroru Darkwood. Rozgrywka podzielona zostanie na dwa etapy. W ciągu nocy będziemy musieli obronić nasz dom przed potworami. Natomiast w trakcie dnia udamy się eksplorować pobliski las. W planach jest jedynie wersja pecetowa. Po więcej informacji odsyłamy do poświęconej grze wiadomości.

Ciekawe linki

Ostatnia aktualizacja: 2013-03-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.