Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lipca 2012, 18:16

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23 - 29 lipca)

Podczas rozpoczętego 23 lipca tygodnia polska branża wreszcie zaczęła powoli budzić się z wakacyjnego letargu. Z wartych odnotowania wydarzeń warto wspomnieć zapowiedziach premier sporego zestawu symulatorów, planach wydania w naszym kraju gry Warlock: Master of the Arcane oraz wieściach na temat lokalizacji Dishonored.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23 - 29 lipca) - ilustracja #1
Dishonored ukaże się w wersji zlokalizowanej kinowo na wszystkich platformach docelowych

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. Po długich tygodniach posuchy branża wreszcie zaczęła wykazywać pierwsze oznaki ożywienia. Do gamescomu pozostało raptem kilkanaście dni, więc możemy się spodziewać, że aktywność wydawców i dystrybutorów będzie teraz rosła w imponującym tempie.

Zapowiedzi wydawnicze

Powody do zadowolenia ma rodzime studio DMD Enterprise, czyli twórcy Uprising44. W maju pisaliśmy, że z wydania tego projektu zrezygnowała Cenega. Na szczęście autorom udało się nawiązać współpracę z firmą Licomp Empik Multimedia. Przedstawiciel nowego dystrybutora stwierdził, że polscy gracze otrzymają atrakcyjne pudełkowe wydanie gry, a jej cena będzie odpowiednio dopasowana do polskich realiów.

Natomiast firma Techland zapowiedziała, że 20 sierpnia tego roku seria wydawnicza Niesamowite Maszyny powiększy się o dwa nowe pecetowe tytuły - Symulator Misji na Marsa oraz Symulator Farmy: Legendarne Maszyny. Obie produkcje będą dostępne w polskiej wersji językowej w cenie 49,90 zł.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23 - 29 lipca) - ilustracja #2
Farming Simulator 2013

Pozostając w symulacyjnych klimatach warto też wspomnieć o ogłoszeniu przez CD Projekt, że pecetowa wersja Farming Simulator 2013 ukaże się w Polsce w październiku w cenie 79,99 złotych. Szykowane są również edycje konsolowe, które zadebiutują w pierwszym kwartale przyszłego roku. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że cała seria sprzedała już się w ponad 1,8 mln egzemplarzy.

Ponadto polski oddział firmy Microsoft poinformował, że przeznaczona na Xboksa 360 gra Dance Central 3 trafi na europejskie półki sklepowe 19 października tego roku. Podobnie jak poprzednie odsłony, najnowsza produkcja studia Harmonix wykorzysta kontroler Kinect.

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (23 - 29 lipca) - ilustracja #3
Sleeping Dogs

Z kolei firma Cenega ogłosiła, że gra Sleeping Dogs pojawi się w Polsce się 17 sierpnia w podwójnej wersji językowej (do wyboru: angielskiej lub z polskimi napisami) na wszystkich platformach docelowych. Poza wydaniem standardowym dostępna będzie również Edycja Limitowana zawierająca dwa dodatki DLC.

Cenega zapowiedziała również wydanie w Polsce turowej strategii fantasy Warlock: Master of the Arcane, która w naszym kraju ukaże się jako Warlock: Mistrz Magii. W pudełku poza podstawową wersją znajdziemy również dwa dodatki DLC – Potężni Lordowie oraz Potęga Jaszczurów. Do wyboru będą dwie wersje językowe – angielska i z polskimi napisami. Sugerowana cena detaliczna ustalona została na poziomie 79,99 złotych.

Pozostałe wieści

Ciekawe wieści napłynęły ze studia CD Projekt RED. Okazało się, że zespół chce zatrudnić programistę specjalizującego się w rozgrywkach wieloosobowych. Przypomnijmy, że deweloper pracuje obecnie nad przynajmniej dwiema produkcjami - RPG osadzonym w klimatach mrocznego fantasy (prawdopodobnie jest to Wiedźmin 3) oraz grze rozgrywającej się w świecie Cyberpunka.

Dowiedzieliśmy się ponadto, że Dishonored ukaże się w naszym kraju w wersji z polskimi napisami zarówno na PC, jak i na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation. Premierę zaplanowano na 12 października tego roku.

Ciekawe linki

gry