Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2013, 18:20

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 stycznia 2013 r.)

W dobiegającym końca tygodniu rodzimy dystrybutorzy nie popisali się pod względem zapowiedzi wydawniczych. Poznaliśmy za to najlepiej sprzedające się gry minionego roku w Empiku, ujawniono datę premiery polskiej wersji powieści osadzonej w świecie serii Crysis, a jedna z firm ogłosiła plany uruchomienia nowej taniej serii wydawniczej.

Cenega wyda w Polsce bijatykę Injustice: Gods Among Us. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 stycznia 2013 r.) - wiadomość - 2013-01-27
Cenega wyda w Polsce bijatykę Injustice: Gods Among Us.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku. W tym tygodniu rodzima branża nie wykazała się zbytnią aktywnością, co nie znaczy, że nie udało nam się zgromadzić zestawu ciekawych doniesień.

Zapowiedzi wydawnicze

Injustice: Gods Among Us

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planu wydawniczego dołączyła bijatyka Injustice: Gods Among Us. Gra zmierza na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Polska premiera nastąpi w kwietniu, równocześnie z europejską.

Tanie serie

Techland zapowiada serię Dobra Gra

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 stycznia 2013 r.) - ilustracja #2

Firma Techland zapowiedziała rozpoczęcie nowej taniej serii wydawniczej pod nazwą Dobra Gra. Publikowane w niej będą zarówno klasyki, jak i nowsze produkcje. Każda z nich kosztować ma 19,90 zł. Nie wiemy jeszcze, jakie tytuły się w niej ukażą, ale pierwsze z nich trafią na półki sklepów 20 lutego. Potem nowe gry będą dodawane będą cyklicznie, średnio co 2 miesiące

Pozostałe wieści

Pierwsze próbka dubbingu w StarCraft II: Heart of the Swarm

Studio Blizzard wypuściło filmowy zwiastun gry StarCraft II: Heart of the Swarm. Poza oryginalną wersją opublikowano również edycje zlokalizowane. Dzięki temu mieliśmy okazję usłyszeć pierwszą próbkę polskiego dubbingu.

Bestsellery Empiku 2012 - Diablo III oraz FIFA 13 liderami wśród gier wideo

Firma Empik ogłosiła wyniki swojego plebiscytu Bestsellery Empiku 2012. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, ze najlepiej sprzedającą się grą pecetową w salonach oraz w sklepie internetowym przedsiębiorstwa w zeszłym roku było Diablo III. Z kolei na konsolach największą popularnością cieszyła się FIFA 13.

  1. Bestsellery Empiku 2012 – wyniki plebiscytu

Powieść CRYSIS: Eskalacja 20 lutego w Polsce

Wydawnictwo Insignis Media poinformowało, że 20 lutego do polskich księgarń zawita powieść CRYSIS: Eskalacja autorstwa Gavina Smitha. Stanowić ona ma pomost pomiędzy drugą i trzecią częścią cyklu. Lektura książki ma umożliwić fanom serii lepsze poznanie wykreowanego przez studio Crytek świata oraz ujawnić nieznane dotąd losy istotnych postaci.

Wystartowały nominacje do plebiscytu Gra Roku 2012

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (21-27 stycznia 2013 r.) - ilustracja #4

Wystartowała nowa edycja naszego plebiscytu pozwalającego czytelnikom wybrać najlepsze gry zeszłego roku. Zabawa podzielona zostanie na dwa etapy. Pierwszy z nich, faza nominacji, potrwa do 31 stycznia. Natomiast Główna część plebiscytu odbędzie się w dniach od 5 do 28 lutego. Warto dodać, że po raz pierwszy w historii to Wy wybierzecie, które tytuły przejdą do drugiego etapu. Po szczegóły odsyłamy do poświęconej plebiscytowi sekcji naszej strony:

  1. Strona nominacji – lista najpopularniejszych gier, które można zgłosić do plebiscytu
  2. Aktualne wyniki nominacji w poszczególnych kategoriach

Ciekawe linki

gry