Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2013, 18:20

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lutego 2013 r.)

W tym tygodniu dwa polskie studia zapowiedziały swoje kolejne projekty. Poznaliśmy też sekrety lokalizacji w firmie Albion Localisation. Ponadto drobnemu wzmocnieniu uległy tanie serie wydawnicze.

Makabryczna przygodówka Lucius trafi do polskich sklepów w przyszłym tygodniu. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lutego 2013 r.) - wiadomość - 2013-02-17
Makabryczna przygodówka Lucius trafi do polskich sklepów w przyszłym tygodniu.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co w ciągu ostatnich siedmiu dni wydarzyło się na polskim rynku.

Zapowiedzi wydawnicze

Worlds of Magic

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lutego 2013 r.) - ilustracja #2

Polskie studio Wastelands Interactive zapowiedziało turową strategię 4X Worlds of Magic. Autorzy mają ambicję stworzyć duchowego spadkobiercę kultowego Master of Magic, który do dzisiaj przez wiele osób uznawany jest za najlepszą produkcję tego typu w historii. Gra zmierza na pecety. Niestety, nie podano planowanej daty premiery.

Lucius

Firma Techland poinformowała, że przygodówka Lucius trafi do polskich sklepów 20 lutego. Gra będzie dostępna na pecety w polskiej wersji językowej. Produkcja sprzedawana ma być w sugerowanej cenie 49,99 zł.

Tajemnicza gra studia 11 bit

Znane m.in. gry Anomaly: Warzone Earth polskie studio 11 bit wystartowało z nietypową promocją w postaci przeceny na nową, niezapowiedzianą jeszcze grę. Osoby, które kupią produkt w ciemno mogą liczyć na 50% zniżki i zapłacą 7,49 dolara (ok. 23 zł). W dniu premiery cena podskoczy do 15 dolarów (ok. 47 zł). Produkcja trafi na pecety w II kwartale tego roku.

Tanie serie i reedycje

Fallout 3 & Oblivion Double Pack

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lutego 2013 r.) - ilustracja #3

Firma Cenega wprowadziła do sklepów Fallout 3 & Oblivion Double Pack, czyli wydanie zbierające w jednym pudełku oba te klasyki w wersjach na konsolę Xbox 360. Gry dostępne są w angielskich wersjach językowych, a cały zestaw kosztuje 129,99 zł.

Torchlight w seriii Gamebook

Natomiast seria Gamebook wzbogaciła się o pierwszą część serii Torchlight. Gra jest w polskiej wersji językowej i nie posiada żadnych zabezpieczeń antypirackich. Gorzej z ceną, która wynosi 39,99 zł, co w przypadku tego tytułu jest zaskakująco dużą sumą.

Gry z gazet

Sniper: Ghost Warrior - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (11-17 lutego 2013 r.) - wiadomość - 2013-02-17
Sniper: Ghost Warrior

W tym tygodniu do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Pismo kosztuje 15,99 zł i zawiera pełne wersje trzech gier:

  1. Sniper: Ghost Warrior (plus wszystkie DLC)
  2. Codename: Panzers – Cold War
  3. Blades of Time

Pozostałe wieści

Albion Localisations - zobacz jak lokalizuje się gry w Polsce

Serwis dubscore.pl nakręcił świetny wywiad video z ekipą specjalizującej się w tworzeniu polskich wersji językowych firmy Albion Localisation. W nagradniu wzieli udział Ryszard „Rysław” Chojnowski, Michał „Ping182” Bartczak, Marcin „Yasiu” Serkies oraz Stanisław „Stachu” Żyrek.

Ciekawe linki