Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2014, 13:30

autor: luckie

Podsumowanie konferencji Electronic Arts na gamescom 2014

Podczas konferencji Electronic Arts na targach gamescom 2014 zapowiedziano Shadow Realms - sieciowe RPG od studia BioWare. Poza tym mogliśmy zobaczyć nowe materiały m.in. z takich gier, jak Dragon Age: Inkwizycja, Battlefield Hardline czy The Sims 4. W tym newsie znajdziecie podsumowanie całej relacji.

W tym roku EA skupiło się głównie na znanych markach - Podsumowanie konferencji Electronic Arts na gamescom 2014 - wiadomość - 2014-08-13
W tym roku EA skupiło się głównie na znanych markach

Tegoroczne targi Gamescom 2014 otworzyły wczorajsze konferencje firm Microsoft i Sony, a dziś przyszła kolej na Electronic Arts. Elektronicy pojawili się na scenie godzinie o 10:00. Początkowo musieliśmy się borykać z pewnymi zakłóceniami w odbiorze sygnału, ale na szczęście w końcu udało się opanować sytuację. Tak jak się spodziewaliśmy, mogliśmy zobaczyć świeże materiały m.in. z takich gier, jak Dragon Age: Inkwizycja, FIFA 15, The Sims 4, Battlefield Hardline i innych. Zawiedli się jednak ci, którzy liczyli na prezentację grywalnych wersji Mass Effect 4 czy Star Wars: Battlefront. Ogólnie rzecz biorąc, EA pokazało więcej o tym, co już znamy, a tak naprawdę jedyną nowością była zapowiedź Shadow Realms – nowej marki studia BioWare.

Znane gry na nowych materiałach

Dragon Age: Inkwizycja

Podczas prezentacji gry Dragon Age: Inkwizycja przedstawiciel studia BioWare omówił pokaźny fragment gameplaya. Na początku kilka słów padło na temat rozbudowanego systemu tworzenia i rozwoju postaci oraz modyfikacji broni. Jako wódz tytułowej Inkwizycji, gracz będzie miał do dyspozycji bazę główną, z której wyruszy na wybrane przez siebie misje. Jedną z nich rozegrano podczas konferencji, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak w praktyce wygląda walka, korzystanie z kamery taktycznej do wydawania rozkazów oraz rozmowy z postaciami niezależnymi. Przy tej okazji twórcy pochwalili się sporymi rozmiarami gry: na potrzeby Inkwizycji napisano około miliona słów, a przejście istniejącej wersji gry zajęło deweloperom jakieś 150 godzin. Oprócz wspomnianego gameplaya, zaprezentowano nowy zwiastun produkcji:

Titanfall

Spektakularny zwiastun pt. Free The Frontier poprzedził zapowiedź trzeciego DLC do TitanfallIMC Rising. Podobnie jak dwa poprzednie dodatki, wprowadzi on do gry 3 nowe mapy, a stanie się to jesienią tego roku.

NHL 15

The Sims 4

Miłośnicy The Sims 4 zapewne byli usatysfakcjonowani dość długim pokazem rozgrywki z gry. Poza nagrywanym na żywo gameplayem, uraczono nas też nowym zwiastunem.

FIFA World

Zapowiedziano, że pecetowa gra FIFA World zostanie niedługo przeniesiona na nowy silnik, dzięki czemu ta darmowa produkcja zyska rumieńców i kilka nowych elementów gameplaya.

FIFA 15

Star Wars: The Old Republic

EA poświęciło kilka minut grze Star Wars: The Old Republic – MMORPG-owi osadzonemu w świecie Gwiezdnych Wojen. Przedstawiciel studia BioWare Austin podsumował dotychczasowe osiągniecia tytułu (każdego miesiąca w SWTOR gra ponad 1 mln graczy) i przypomniał o nadchodzącym w przyszłym tygodniu dodatku Galactic Strongholds.

Battlefield Hardline

Na temat Battlefield Hardline nie usłyszeliśmy żadnych szczególnych rewelacji. EA pokazało za to jedną z misji w kampanii solowej, która obrazować ma różnorodność w kwestii rozgrywki: najpierw trochę skradania się, potem infiltracja bazy wroga w wybrany przez siebie sposób, nowe gadżety i opcje (np. aresztowanie przestępców), itd.

Ponadto zaprezentowano dwa nowe tryby rozgrywki wieloosobowej: Hotwire i Rescue.

Co nowego od EA?

Shadow Realms

Chyba najciekawszym punktem konferencji EA było ujawnienie tajemniczej gry studia BioWare Austen, wokół której atmosferę nakręcano od targów E3 2014. Shadow Realms będzie wieloosobowym RPG-iem akcji, osadzonym w świecie łączącym nowoczesność z elementami mrocznego fantasy. Historia tego uniwersum ma być rozbudowywana epizodycznie, po premierze gry. Shadow Realms zaoferuje model rozgrywki 4 vs. 1 (coś podobnego zobaczymy w Evolve). Drużyna czterech graczy będzie usiłowała pokonać potężnego Władcę Cienia (ang. Shadow Lord), który również będzie kierowany przez żywą osobę. Gra ukaże się w przyszłym roku na PC. Nie powiedziano nic na temat modelu finansowego gry, aczkolwiek wcześniejsze plotki głosiły, że ma to być tytuł typu free-to-play.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz konferencję Electronic Arts na gamescom 2014?

Kiepska.
69,4%
Średnia.
23,9%
Bardzo dobra.
6,7%
Zobacz inne ankiety