Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 16:40

autor: Adrian Werner

Relacja z konferencji Microsoftu na targach gamescom 2014

Dzisiaj o 14:00 firma Microsoft zainaugurowała swoją konferencją prasową tegoroczne targi gamescom. Ujawniono nową grę twórców Railroad Tycoon 3, pochwalono się uzyskaniem wyłączności na Rise of the Tomb Raider i pokazano masę materiałów video z nadchodzących produkcji.

Relacja z konferencji Microsoftu na targach gamescom 2014 - ilustracja #1

Dzisiaj o godzinie 14:00 w niemieckim mieście Kolonia rozpoczęła się konferencja firmy Microsoft, która w praktyce zainaugurowała tegoroczną edycją targów gamescom. Oczekiwania były olbrzymie. Xbox One na razie przegrywa wojnę z PlayStation 4 i korporacja z Redmond musi się bardzo starać, jeśli chce mieć szansę na nadrobienie straty do lidera. Ta konferencja była również szalenie istotna z powodu zbliżającej się dużymi krokami premiery Xboksa One w szeregu nowych krajów, w tym w Polsce, co ma nastąpić już w przyszłym miesiącu.

Niestety, ogólne wrażenia są takie, że Microsoft rozczarował. Pokazano wiele ciekawych materiałów, ale pochodziły one głównie z ujawnionych już wcześniej produkcji.

Nowe gry i exclusivy

Zaczynamy od tego, co chyba wszystkich interesowało najbardziej, czyli zapowiedziach nowych gier. Pod tym względem Microsoft trochę rozczarował.

Screamride

Jedynym prawdziwie nowym projektem okazało się Screamride, które można opisać jako futurystyczne Rollercoaster Tycoon. Zadaniem gracza będzie budowanie szalonych kolejek górskich oraz innych ekstremalnych atrakcji i mierzenie reakcji ludzi na jazdę nimi. Sądząc po zwiastunie wydaje się, że najważniejszą częścią gry będzie powodowanie spektakularnych katastrof. Warto wspomnieć, że projekt jest w dobrych rękach, gdyż powstaje w studiu Frontier Developments, które opracowało Rollercoaster Tycoon 3 oraz serię Thrillville.

Screamride ukaże się zarówno na Xboksa One, jak i Xboksa 360. Premiera została zaplanowana na wiosnę przyszłego roku.

Rise of the Tomb Raider

Relacja z konferencji Microsoftu na targach gamescom 2014 - ilustracja #3

Drugim dużym wydarzeniem podczas konferencji było ujawnienie, że Microsoftowi udało się zdobyć na wyłączność grę Rise of the Tomb Raider. Sposób, w jak opisano tę sytuację jest trochę niejasny i całkiem możliwe, że będzie to jedynie exclusive czasowy.

Gry niezależne

Sporo miejsca poświęcono grom niezależnym wydawanym w ramach programu [email protected] i skoncentrowano się na tych tytułach, które ukażą się na Xboksa One w pierwszej kolejności. O większości z nich wiedzieliśmy już wcześniej, ale pojawiło się także kilka wartych uwagi niespodzianek. Wśród nich warto zwrócić uwagę na polskiego FPS-a Superhot, kosmicznego sandboksa Space Engineers oraz grę MOBA Smite, która powinna lepiej spisywać się na padzie niż typowe przedstawicielki tego gatunku.

Below

Lekkim zaskoczeniem było także wymienienie wśród tych gier zręcznościowego RPG-a Below. Wcześniej autorzy potwierdzili edycje na Xboksa One i pecety, ale teraz już wiemy, że produkcja zawita także na inne konsole, tyle, że w późniejszym terminie.

Nowe materiały z ujawnionych wcześniej gier

Podczas konferencji mieliśmy także okazję obejrzeć masę nowych materiałów pochodzących z gier ujawnionych już jakiś czas temu

Gry na wyłączność:

Quantum Break

Przede wszystkim doczekaliśmy się wreszcie tego, co dla wielu osób było głównym powodem obejrzenia konferencji, czyli pokazu rozgrywki strzelanki Quantum Break. Gra wyglądała imponująco i wiele wskazuje na to, że studio Remedy dostarczy nam kolejny wielki przebój.

Ori and the Blind Forest

Przy okazji wyświetlenia nowego zwiastuna poinformowano, że produkcja ukaże się pod koniec roku na Xboksa One i PC

Fable Legends

Forza Horizon 2

Sunset Overdrive

Halo: Master Chief Collection

Halo 5: Guardians

Gry zmierzające także na inne konsole:

Call of Duty: Advanced Warfare

Evolve

Pokazano także krótką prezentację rozgrywki Evolve, czyli kooperacyjnej strzelanki studia Turtle Rock. W przypadku tej produkcji Microsoft zapewnił swoim użytkownikom kilka bonusów. Tylko oni zagrają w otwartą betę w styczniu, a gdy gra trafi do sprzedaży w lutym, posiadacze Xboka One jaki pierwsi otrzymają DLC.

Assassin’s Creed: Unity

Zestawy Xboksa One

Microsoft ujawnił również, że zamierza wypuścić kilka nowych edycji konsoli Xbox One zawierających w zestawie konkretne gry:

  1. Call of Duty: Advanced Warfate Bundle – z 1 TB dyskiem twardym I headsetem - 499,99 euro
  2. Sunset Overdriv Bundle – 399,99 euro
  3. FIFA 15 Bundle – 399,99 euro

Halo Channel

Na koniec warto wspomnieć o Halo Channel, czyli sieciowej usłudze, która ma w założeniach być centrum wszystkiego, co dotyczy serii Halo. Za jej pośrednictwem przeczytamy informacje o świecie cyklu, prześledzimy zapisy rozgrywek, weźmiemy udział w quizach oraz obejrzymy seriale. Aplikacja dostępna będzie na Xboksa One oraz system Windows.

Poniżej zapis całej konferencji

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Jak oceniasz konferencję Microsoftu na gamescom 2014?

Jak dla mnie nudna.
70,4%
Dość średnia.
19,5%
Rewelacyjna, zdecydowanie na plus.
10,1%
Zobacz inne ankiety