Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2014, 16:33

autor: Góral

Halo 5: Guardians - beta testy już 29.12, ujawniono Halo Channel

Firma Microsoft zapowiedziała na targach Gamescom, że beta testy gry Halo 5: Guardians rozpoczną się 29 grudnia bieżącego roku. Jednocześnie ujawniono Halo Channel - hub na konsolę Xbox One, dedykowany wszystkiemu, co jest związane z uniwersum Halo.

Na swojej konferencji podczas targów Gamescom firma Microsoft podzieliła się kilkoma informacjami dotyczącymi gier z serii Halo. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że beta testy Halo 5: Guardians na konsolę Xbox One rozpoczną się 29 grudnia bieżącego roku i trwać będą trzy tygodnie. Walki odbywać mają się na siedmiu niewielkich mapach, przeznaczonych do potyczek 4 na 4 graczy. Deweloperzy ze studia 343 Industries udostępnią ponadto trzy tryby zabawy, jedenaście broni oraz różne zestawy zbroi, które będzie można dostosowywać do własnych potrzeb. Dostęp do zabawy otrzymają wszystkie osoby, które kupią zestaw Halo: The Master Chief Collection, zawierający cztery główne odsłony serii. Kolekcja zadebiutuje na Xboksie One 11 listopada.

Pozostając w temacie składanki Halo, ujawniono, że czwartą multiplayerową mapą w Halo 2 Anniversary będzie kultowe Sanctuary. Rozgrywkę odbywającą się w tej lokacji obejrzycie na poniższym nagraniu.

Halo 5: Guardians w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka FPP
  • Deweloper: 343 Industries
  • Platformy sprzętowe: Xbox One
  • Data premiery: beta rozpocznie się 29 grudnia bieżącego roku. Premiera pełnej wersji nastąpi w 2015 roku

Kolejną informacją przekazaną przez Microsoft jest zapowiedź Halo Channel. Będzie to hub dedykowany wszystkiemu, co związane jest z serią Halo. Oznacza to, że w jednym miejscu obejrzymy rozgrywki graczy przesyłane do serwisu Twitch (lub będziemy strumieniować własną zabawę), odpalimy sobie nowy odcinek Halo Nightfall i poczytamy informacje o występujących w nim aktorach, włączymy opublikowany wywiad z twórcami, itd. Zwiastun tej aplikacji obejrzycie poniżej.

Halo to jedna z najsłynniejszych serii gier wideo. Pierwsza odsłona ukazała się w 2001 roku na konsoli Xbox, a ostatnia pełnoprawna część, Halo 4, trafiła na Xboksa 360 w listopadzie 2012 roku. Przez szereg lat marka była rozwijana przez studio Bungie, które obecnie zajmuje się strzelanką Destiny, a pieczę na Halo Microsoft powierzył deweloperom ze studia 343 Industries.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.