Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 grudnia 2021, 13:19

autor: Ania Orzech

Po The Batman Colin Farrell zagra Pingwina we własnym serialu dla HBO Max

Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, które sugerowały powstanie serialu skupiającego się na postaci Pingwina czyli jednego z wrogów Człowieka-Nietoperza. Teraz do projektu oficjalnie dołącza Colin Farrell, który zagra w spin-offie główną rolę. Zobacz co już wiemy na temat produkcji.

The Batman zadebiutuje w kinach dopiero w przyszłym roku. Nie przeszkadza to jednak Warner Bros. mieć w planach stworzenie serialowego spin-offa, opowiadającego historię kultowego komiksowego antagonisty – Pingwina. W złoczyńcę wcieli się Colin Farrell, który właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią. Aktor będzie również pełnił rolę jednego z producentów wykonawczych serialu.

Colin Farrell postać Pingwina zagrał po raz pierwszy w filmie The Batman, który na duże ekrany trafi w marcu 2022 roku. Producentami serii o Pingwinie dla HBO Max, oprócz Farrella, będą reżyser najnowszego Batmana Matt Reeves oraz Dylan Clark. Za scenariusz odpowie z kolei Lauren LeFranc. Serial pokaże początki kariery Pingwina jako złoczyńcy oraz to, jak zdobył swoją pozycję w przestępczym półświatku Gotham City.

Pingwin jest jednym z ważniejszych wrogów zarówno Batmana, jak i innych przestępców miasta Gotham. Złoczyńca w komiksach i innych adaptacjach ze względu na niski wzrost, tuszę oraz duży nos przywodzi na myśl właśnie pingwina. Jego znakami rozpoznawczymi są cylinder oraz parasol, w którym skrywa wszystkie swoje bronie. Jest bogaty i samolubny. Bez wątpienia można nazwać go szaleńcem, ale zarazem i geniuszem zła. Jest to postać tak charakterystyczna, że zdecydowanie zasługuje na własny serial.

Warto przypomnieć, że produkcja o Pingwinie to nie jedyny planowany projekt poboczny związany z The Batman. Od pewnego czasu prowadzone są prace nad spin-offem zatytułowanym Gotham PD, który będzie prequelem filmu o Batmanie z Robertem Pattinsonem. Odcinkowa produkcja skupi się na działaniach oddziału policji w mieście Gotham.