Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2021, 14:50

autor: AlexB

Plotka: PUBG 2 i PUBG Mobile 2 znajdują się w produkcji

Internauta o pseudonimie PlayerIGN opublikował na Twitterze angielskie tłumaczenie wiadomości pochodzącej ze strony koreańskiego kanału ekonomicznego MTN. Według niej, firma KRAFTON, która sprawuje pieczę między innymi nad studiem PUBG Corp., przygotowuje pełnoprawną kontynuację Playerunknown's Battlegrounds. Sequel ma także otrzymać PUBG Mobile.

W SKRÓCIE
  1. Na stronie internetowej koreańskiego kanału MTN pojawiła się informacja, że Playerunknown's Battlegrounds 2 i PUBG Mobile 2 znajdują się w produkcji.
  2. Prace nad tym pierwszym tytułem mają już trwać od pierwszej połowy 2019 roku.
  3. Oficjalna zapowiedź obu tych produkcji ma nastąpić wkrótce.

Nieco ponad dwa tygodnie temu obchodziliśmy trzecią rocznicę premiery wersji 1.0 gry Playerunknown's Battlegrounds. Choć obecna sława tej sieciowej strzelanki opartej o tryb battle royale nie może się równać z tą z przełomu 2017 i 2018 roku, wciąż ma ona całkiem sporą bazę graczy. Niewykluczone jednak, że już wkrótce popularność produkcji, za którą odpowiedzialne jest studio PUBG Corp., ponownie podskoczy. Dlaczego? Otóż internauta o pseudonimie PlayerIGN zajmujący się publikowaniem wieści i plotek na temat Playerunknown's Battlegrounds umieścił na swoim profilu na Twitterze tłumaczenie informacji udostępnionej kilka tygodni temu na stronie internetowej koreańskiego kanału ekonomicznego MTN. Według niej założona przez Bluehole firma KRAFTON, która sprawuje pieczę między innymi nad PUBG Corp., mniej więcej od pierwszej połowy 2019 roku przygotowuje pełnoprawną kontynuację PUBG-a. Ma ona pojawić się na PC oraz bliżej nieokreślonych konsolach.

To jeszcze nie wszystko. Kontynuację ma również otrzymać przeznaczony na urządzenia mobilne PUBG Mobile, który wcześniej funkcjonował jako tajemniczy projekt XTRM. Za tę produkcję ma odpowiadać zespół pod przewodnictwem Parka Min-gyu, który wcześniej zajmował się między innymi PUBG Lite. Warto zaznaczyć, że jak podaje PlayerIGN, powinna istnieć możliwość wspólnej rywalizacji między graczami pecetowymi i konsolowymi, a tymi bawiącymi się na smartfonach bądź tabletach.

Co istotne, w produkcję obu tytułów nie jest za to ponoć zaangażowany Brendan „PlayerUnknown” Greene. Obecnie zajmuje się on nową grą zatytułowaną prologue. Więcej na jej temat znajdziecie w tej wiadomości.

Rzecz jasna są to jedynie nieoficjalne doniesienia. Na ich potwierdzenie musimy poczekać na oficjalną zapowiedź Playerunknown's Battlegrounds 2 i PUBG Mobile 2, której pojawienie się, jak możemy wywnioskować z informacji podanej na stronie MTM, powinno być kwestią najbliższych tygodni bądź miesięcy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Playerunknown’s Battlegrounds - poradnik do gry