Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 listopada 2019, 19:30

autor: Entelarmer

Plotka: powstaje sequel Jokera. Będzie więcej podobnych filmów? [Aktualizacja]

Magazyn The Hollywood Reporter donosi, jakoby rozpoczęła się produkcja kontynuacji Jokera. Sequel ma wyreżyserować Todd Phillips, który rzekomo zaproponował wytwórni Warner Bros. stworzenie kolejnych filmów przedstawiających historie bohaterów komiksów DC.

Aktualizacja

Mamy nadzieję, że wzięliście sobie do serca nasze zalecenie, by nie uznawać niepotwierdzonych informacji za oficjalne. Do doniesień The Hollywood Reporter odniósł się bowiem serwis Deadline, w nowym artykule. Nie zaprzeczono możliwości powstania kontynuacji Jokera, jednak jednoznacznie stwierdzono, że jak na razie Warner Bros. nie poczynił żadnych kroków w tej sprawie. Strona powołuje się na „liczne źródła” pracujące w wytwórni, według których wcale nie doszło do rzekomego spotkania Todda Phillipsa z Tobym Emmerichem. Tak więc nie tylko nie rozpoczęto jeszcze produkcji sequela Jokera, ale też reżyser nie wykazał żadnego zainteresowania kolejnymi filmami z bohaterami DC Comics. Trudno osądzić, kto ma rację – obie redakcje cieszą się sporym poważaniem i trudno sobie wyobrazić, by którakolwiek z nich celowo siała dezinformację. Pozostaje czekać na dalszy rozwój sytuacji.

Oryginalna wiadomość

Czyżby Joker miał zapoczątkować nową modę w ekranizacjach komiksów DC? - Plotka: powstaje sequel Jokera. Będzie więcej podobnych filmów? [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-21
Czyżby Joker miał zapoczątkować nową modę w ekranizacjach komiksów DC?

Ponad miesiąc po premierze Jokera nikt już nie pamięta o obawach widzów, zaniepokojonych doniesieniami o kłopotliwej produkcji filmu. Dziś, w świetle entuzjastycznych recenzji i kapitalnych wyników finansowych, nikt już nie kwestionuje sukcesu obrazu Todda Phillipsa. W tej sytuacji zapowiedź ewentualnego sequela wydaje się tylko kwestią czasu. Potwierdzają to źródła magazynu The Hollywood Reporter, według których Phillips oraz Scott Silver pracują już nad kontynuacją Jokera. Zapewne możemy też liczyć na powrót Joaquina Phoenixa w roli tytułowego księcia zbrodni Gotham, aczkolwiek podobno nie jest to przesądzone.

Jednakże drugi Joker to nie jedyny projekt, nad którym pracuje Phillips. Jak podaje magazyn, już po rekordowej premierze obrazu w Ameryce Todd Phillips udał się do biura Toby’ego Emmericha, prezesa Warner Bros., z intrygującą propozycją. Reżyser miał prosić o umożliwienie mu stworzenia filmów przedstawiających genezę kolejnych bohaterów DC Comis. Początkowo spotkał się z odmową, ale źródła The Hollywood Reporter twierdzą, że udało mu się zdobyć pozwolenie na co najmniej jedną produkcję. Nie znamy szczegółów, ale redakcja czasopisma typuje, że może chodzić o innych superprzestępców pokroju Lexa Luthora oraz Darkseida. To jednak tylko spekulacje, a choć THR znane jest z dostarczania wiarygodnych przecieków, jak zawsze zalecamy ostrożnie traktować te i podobne doniesienia.

W uniwersum DC nie brakuje kandydatów do filmów z kategorii origin story. - Plotka: powstaje sequel Jokera. Będzie więcej podobnych filmów? [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-11-21
W uniwersum DC nie brakuje kandydatów do filmów z kategorii origin story.