Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 stycznia 2019, 12:05

autor: Aquma

Scenariusz do Jokera napisany na nowo w czasie zdjęć

W wywiadzie udzielonym MTV News aktorka Zazie Beetz opowiedziała o swoich doświadczeniach na planie filmu Joker. Jak się okazuje, scenariusz omawianej produkcji był w trakcie zdjęć poddawany obszernym przeróbkom.

Scenariusz do Jokera miał liczne poprawki. - Scenariusz do Jokera napisany na nowo w czasie zdjęć - wiadomość - 2019-01-28
Scenariusz do Jokera miał liczne poprawki.

W SKRÓCIE:

  1. scenariusz do filmu Joker był mocno zmieniany w trakcie zdjęć;
  2. sceny miały być pisane na bieżąco, zaraz przed rozpoczęciem filmowania.

Jeśli czekacie na film Joker z Joaquinem Phoenixem, mamy dla Was nienajlepsze wieści. Wygląda na to, że scenariusz tej produkcji został dokumentnie przepisany w trakcie zdjęć. Co więcej, sceny miały być dosłownie pisane zaraz przed filmowaniem. Rewelacje te przedstawiła aktorka Zazie Beetz, w trakcie wywiadu udzielonego stacji MTV News.

Scenariusz był świetny. Napisaliśmy to wszystko na nowo, kiedy kręciliśmy. Dosłownie, pisaliśmy scenę przewidzianą na dany wieczór i potem kręciliśmy ją. Zapamiętywaliśmy kwestie dialogowe w czasie, kiedy robili nam włosy i makijaż, potem to graliśmy, a następnie, po trzech tygodniach, kręciliśmy poprawki - powiedziała Zazie Beetz.

Informacje nie wróżą omawianej produkcji zbyt dobrze – pozostaje nam mieć nadzieję, że pomimo takiego a nie innego bohatera, film nie okaże się jednym wielkim żartem. Przypominamy, że Joker trafi do kin 4 października 2019 roku. W produkcji – poza Joaquinem Phoenixem (Gladiator) i Zazie Beetz (Deadpool 2) – zobaczymy także Roberta De Niro (Taksówkarz), Shea Whighama (Vice), Bryana Callena (Kac Vegas), Bretta Cullena (Dark Knight Rises), Frances Conroy (Sześć stóp pod ziemią), Glenna Fleshlera (Billions), Douglasa Hodge’a (Dom grozy), Marca Marona (Glow), Billa Campa (The Night of), Jolie Chan (Single Blog), Josha Paisa (Telefon), Dante Pereira-Olsona (Nigdy cię tu nie było) oraz Mary Kate Malat (Orange Is the new Black). Za reżyserię odpowiada Todd Phillips (Kac Vegas).

  1. MTV News – strona oficjalna
  2. Wytwórnia Warner Bros – strona oficjalna