Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2018, 11:48

PlayStation Now z funkcją ściągania gier

Od teraz subskrybenci usługi PlayStation Now będą mogli pobierać gry na PS4 na dysk swojej konsoli. Informacja została przekazana za pośrednictwem oficjalnego bloga PlayStation.

Sony wprowadza zmiany w działaniu usługi PlayStation Now. - PlayStation Now z funkcją ściągania gier - wiadomość - 2018-09-21
Sony wprowadza zmiany w działaniu usługi PlayStation Now.

Firma Sony, a konkretniej jej oddział zajmujący się usługą streamingową PlayStation Now, poinformował o tym, że od teraz subskrybenci mają także możliwość ściągania gier na dysk konsoli i grania w trybie lokalnym. Wspomniana opcja została udostępniona wyłącznie w przypadku wybranych tytułów na PlayStation 4 (w tym remasterów produkcji wydanych na konsole poprzednich generacji – mowa np. God of War 3, czy licznych grach znanych z PS2).

Z przyjemnością ogłaszamy, że od dzisiaj będziecie mogli zarówno strumieniować, jak i pobierać gry z PlayStation Now na system PS4. Dzięki temu macie możliwość grania lokalnie, albo offline – a wszystko w ramach jednej subskrypcji. Prawie wszystkie gry na PS4 obecne w tej usłudze będą dostępne do pobrania – w tym Bloodborne, God of War 3 Remastered, NBA 2K16 i Until Dawn, a także dodane do PS Now, klasyczne tytuły z PS2, zremasterowane na PS4. Ta funkcja będzie stopniowo udostępniania subskrybentom PS Now w ciągu następnych kilku dni, więc jeśli nie widzisz jej jeszcze, to sprawdź ponownie wkrótce – czytamy na oficjalnym blogu PlayStation.

Ściągnięte gry umożliwią zabawę ze wszystkimi posiadanymi przez nas DLC i innymi dodatkami (np. przedmiotami zakupionymi poprzez systemy mikropłatności), a także save’ami (jeśli zabawę zaczęliśmy streamując, te ostatnie trzeba będzie ściągnąć z serwerów usługi). Posiadacze PS4 Pro będą mieli także możliwość korzystania z usprawnień graficznych przygotowanych przez twórców poszczególnych produkcji. Co ciekawe, subskrybenci PlayStation Now będą mogli również grać online bez opłacania abonamentu PlayStation Plus (zarówno wtedy, gdy będą streamowali, jak i po ściągnięciu tytułów na dysk).

Ruch Sony ewidentnie zbliża PlayStation Now do modelu wykorzystywanego w przypadku jednej z usług konkurencji – Xbox Game Pass. Co prawda, dzięki wstecznej kompatybilności Xboksa One, a także decyzji o udostępnianiu nowych tytułów ekskluzywnych w momencie premiery, oferta Microsoftu wciąż jest bardziej atrakcyjna od tego, co oferuje japońska korporacja – mimo to jednak, katalog gier dostępnych w ramach PlayStation Now jest obecnie całkiem duży. Opłacenie subskrypcji może więc być dobrym sposobem na nadrobienie zaległości bez nadwyrężania portfela. Jest tylko jeden problem – PS Now oficjalnie wciąż nie jest dostępne w naszym kraju.

  1. Sony – strona oficjalna
  2. PlayStation Now – strona oficjalna