Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 listopada 2013, 19:50

autor: Hed

PlayStation 4 – w Polsce zabraknie aplikacji rozrywkowych, Sony chce to zmienić

Wiemy, jakie aplikacje rozrywkowe otrzymają użytkownicy konsoli PlayStation 4 z poszczególnych krajów. Niestety w Polsce nie będzie dostępna żadna z nich. Przynajmniej nie w dniu premiery, bo polski oddział firmy Sony Computer Entertainment pracuje nad przygotowaniem rodzimych usług.

Filmy, seriale, muzyka? Tego na polskich PS4 zabraknie – przynajmniej na razie (fot. PS Blog). - PlayStation 4 – w Polsce zabraknie aplikacji rozrywkowych, Sony chce to zmienić - wiadomość - 2013-11-26
Filmy, seriale, muzyka? Tego na polskich PS4 zabraknie – przynajmniej na razie (fot. PS Blog).

Firma Sony przedstawiła listę aplikacji rozrywkowych, jakie będą dostępne na konsoli PlayStation 4 w dniu jej europejskiej premiery. Nabywcy sprzętu z poszczególnych krajów Europy będą mogli korzystać z takich usług jak Music Ulimited, Video Unlimited, IGN, VidZone, czy Netflix. Znamienne jest to, że żadna z kilkunastu przedstawionych aplikacji nie będzie dostępna w Polsce. Jest jednak nadzieja na to, że wkrótce ulegnie to zmianie.

Nieco rozczarowani brakiem aplikacji multimedialnych na PlayStation 4 w naszym kraju zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do polskiego oddziału firmy Sony. Dzięki temu możemy przekazać, że trwają prace nad dostępnością usług multimedialnych w Polsce. „Pracujemy nad polskimi aplikacjami do PS4. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli przekazać więcej informacji” – przekazał nam przedstawiciel Sony Computer Entertainment Polska. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

Warto przypomnieć, że każda z kilkunastu zaprezentowanych przez Sony aplikacji oferuje inne atrakcje: przykładowo Music Unlimited to serwis muzyczny, a Netflix filmowy. Brak dostępu do nich w Polsce nie jest zaskoczeniem, bo niestety w naszym kraju jest to szerszy problem. Mimo tego, na PlayStation 3, czyli poprzedniej konsoli firmy Sony, można było korzystać z aplikacji ipla czy TVN Player. Bardzo możliwe, że to właśnie one powrócą na PlayStation 4.

  1. Lista aplikacji rozrywkowych – blog PlayStation