Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 listopada 2013, 18:42

Mamy Xboksa One i sprawdzamy jak działa w Polsce [news zaktualizowany]

Czy z Xboksa One można korzystać bez problemów w Polsce? Czy da się grać w sieci? Wyjaśniamy te wątpliwości, bo mamy już konsolę firmy Microsoft. Jednocześnie zachęcamy do zadawania pytań o to, co chcielibyście się o niej dowiedzieć.

W redakcji gry-online.pl pojawiła się konsola Xbox One, więc jesteśmy w stanie odpowiedzieć na kilka pytań, które zapewne zadają sobie osoby rozważające zakup urządzenia firmy Microsoft.

Polskie konto i multiplayer

Xbox One w Polsce:
 • Na urządzeniu działają polskie konta – można się na nich logować
 • Polska nie widnieje na liście obsługiwanych krajów, więc trzeba wybrać Wielką Brytanię
 • Testowaliśmy tryb multiplayer – działa bez problemów

Możemy potwierdzić, że na urządzeniu działają polskie konta i da się na nie zalogować. Przy odpowiednim ustawieniu problemów nie sprawia tryb multiplayer – krótkie testy pokazały, że da się grać online. Jak widać, kupując konsolę już teraz, otrzymujemy najważniejsze funkcje. Warto wyjaśnić, że zgodnie z dotychczasowymi informacjami Polska nie widnieje na liście krajów obsługiwanych przez Xbox One. Nie przeszkadza to jednak w graniu online – dostęp do głównych funkcji uzyskamy po wybraniu na konsoli Wielkiej Brytanii, co można zrobić nawet na koncie polskim (a więc zawierającym informację, że użytkownik mieszka w Polsce). Jest tak dlatego, że teraz wskazujemy dwie lokalizacje: dla konta oraz samej konsoli.

Sytuacja jest więc inna niż w przypadku Xboksa 360, który po premierze w naszym kraju również nie miał wsparcia dla Xbox LIVE. W przypadku tego sprzętu trzeba było stworzyć konto na Wielką Brytanię. Podsumowując, na Xboksie One możemy korzystać z konta zarejestrowanego na Polskę, bo za dostęp do Xbox LIVE odpowiada ustawienie lokalizacji dla konsoli.

Zakupy na Xboksie One

Udało nam się też zakupić DLC do gry Forza Motorsport 5 korzystając z polskiej karty kredytowej, warto jednak podkreślić, że na ekranie z danymi karty musieliśmy użyć brytyjskiego kodu pocztowego. Poniżej prezentujemy ceny produktów widoczne z polskiego konta:

 1. Angry Birds Star Wars - 35,19 funta
 2. Assassin's Creed IV: Black Flag - 54,99 funta
 3. Battlefield 4 - 54,99 funta
 4. Call of Duty: Ghosts - Digital Hardened Edition - 94,99 funta
 5. Call of Duty: Ghosts - 54,99 funta
 6. Crimson Dragon - 15,99 funta
 7. Dead Rising 3 - 44,99 funta
 8. Dead Rising 3: Day One Premium Edition - 68,99 funta
 9. FIFA 14 – 54,99 funta
 10. Fighter Within - 49,99 funta
 11. Forza Motorsport 5 – 44,99 funta
 12. Just Dance 2014 - 39,99 funta
 13. LocoCycle - 15,99 funta
 14. Madden NFL 25 - 54,99 funta
 15. NBA 2K14 - 54,99 funta
 16. NBA LIVE 14 - 54,99 funta
 17. Need for Speed: Rivals - 54,99 funta
 18. Powerstar Golf - 15,99 funta
 19. Ryse: Son of Rome - 44,99 funta
 20. Zoo Tycoon - 49,99 funta

Zdrapki i inne konta

Przetestowaliśmy również zdrapkę na grę FIFA 14 dostarczaną do wersji konsoli Day One Edition – kod działał bez problemów. Podczas ściągania produkcji można grać w jej ograniczoną wersję, a konkretniej demo. Dodatkowo należy utworzyć nowe konto Origin, tzn. podać pseudonim, bo aplikacja automatycznie robi resztę rzeczy za nas (zapewne korzystając z informacji przypisanych do konta Xboksa One). W tej wersji symulatora piłkarskiego nie brakuje rodzimej Ekstraklasy.

Historyczne zdjęcie Dela z Xboksem One.
Historyczne zdjęcie Dela z Xboksem One.

Powyższe kwestie to nie wszystko, co warto wiedzieć na temat konsoli Microsoftu. Regularnie będziemy przedstawiać kolejne wnioski na łamach serwisu gry-online.pl i tvgry.pl. Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie sprzętu lub chcielibyśmy zobaczyć coś konkretnego, dajcie znać w komentarzach. Zajmiemy się pokazaniem i wyjaśnieniem spraw, które będą się w nich przewijały. Więcej informacji o konsolach następnej generacji pojawi się wkrótce.

Mamy Xboksa One i sprawdzamy jak działa w Polsce [news zaktualizowany] - ilustracja #3Pytania o to, czy Xbox One działa w Polsce są uzasadnione, bo konsola jeszcze nie wystartowała oficjalnie w naszym kraju. Premiera sprzętu odbyła się w tym miesiącu w 13 krajach świata, w tym Stanach Zjednoczonych i kilku państwach Europy. Tylko w nich działa oficjalnie usługa Xbox LIVE, odpowiadająca za wiele funkcji sieciowych Xboksa One. Microsoft nie ujawnił jeszcze, kiedy sprzęt dotrze do naszego kraju – ostatnie plotki głoszą, że nastąpi to w listopadzie 2014 roku.