Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2013, 18:35

autor: Ender

PlanetSide 2 doczeka się pudełkowego wydania w Europie

PlanetSide 2, popularny MMOFPS, który zadebiutował w 2012 roku, doczeka się pudełkowego wydania w Europie. W pakiecie z tytułem gracze otrzymają szereg bonusów oraz dodatkowych broni. Premiera planowana jest na połowę sierpnia.

Wkrótce do pecetowych graczy dołączą także posiadacze PlayStation 4 - PlanetSide 2 doczeka się pudełkowego wydania w Europie - wiadomość - 2013-07-26
Wkrótce do pecetowych graczy dołączą także posiadacze PlayStation 4

PlanetSide 2 to cieszący się sporym powodzeniem MMOFPS, działający w modelu free-to-play i rozgrywający się w oryginalnym uniwersum science fiction, w którym o dominację i wpływy walczą ze sobą trzy frakcje. Deweloperzy ze studia Sony Online Entertainment chwalą się kilkoma milionami zarejestrowanych graczy oaz dziesiątkami tysięcy osób, które na co dzień stają po jednej ze stron niekończącego się konfliktu.

Dziś dowiedzieliśmy się, że producenci planują, wzorem twórców innych popularnych darmowych MMO, wydać pudełkową wersję gry. Ukaże się ona 16 sierpnia i poza samym klientem zawierać ma sporo bonusów, za które gracze musieliby normalnie zapłacić przy pomocy mikrotransakcji. Będzie to zarówno tygodniowy booster zdobywanego doświadczenia jak i kod na walutę w grze (1000 punktów Station Cash), a także dostępny jedynie w tym wydaniu pakiet kilku broni dla każdego ze stronnictw. Cena całego zestawu to 7.99 funtów (ok. 40 zł). Pudełko można zamawiać w tej chwili np. w brytyjskich sieciach sprzedaży, takich jak Amazon czy Zavvi. Na razie nie wiemy czy któryś z polskich dystrybutorów zdecyduje się oficjalnie sprzedawać komplet w naszym kraju.

Akcja PlanetSide 2 toczy się na bogatej w surowce planecie Auraxis. O kontrolę nad jej powierzchnią wojnę toczą trzy frakcje - Republika Terran, Nowy Konglomerat oraz Vanu. Gra należy do gatunku MMOFPS i zabawa koncentruje się przede wszystkim na toczeniu bitew, w których stawką jest zajęcie terytorium. Każdy serwer jest dynamicznym wirtualnym światem, kształtowanym przez działania samych graczy. W pojedynczej bitwie może ich brać udział nawet dwa tysiące. Wiele starć potrafi trwać całe dni, a nawet tygodnie. O wyniku konfliktów decyduje nie tylko skuteczność w pozbawianiu przeciwników życia, ale również takie elementy jak udzielanie wsparcia oddziałom, zwiad oraz zajmowanie generatorów energii i punktów zaopatrzeniowych. Ostatnio tytuł został zapowiedziany na konsolę PlayStation 4. Wielce prawdopodobne, że ta wersja gry także doczeka się wydania pudełkowego.

  1. Recenzja gry PlanetSide 2 - Battlefield XXV wieku
  2. Oficjalna strona PlanetSide 2