Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2013, 16:15

Planetary Annihilation - obejrzyj pierwszy zapis z rozgrywki

Studio Uber Entertainment wypuściło pierwszy zapis rozgrywki z Planetary Annihilation, czyli RTS-a, który ma być duchowym spadkobiercą Total Annihilation.

We wrześniu zeszłego roku dobiegł końca Kickstarter projektu Planetary Annihilation, czyli RTS-a, który zapowiadany jest jako duchowy spadkobierca Total Annihilation. W ciągu trwającej miesiąc kampanii autorom udało się uzbierać w sumie ponad 2,2 mln dolarów. Po zakończeniu akcji twórcy skoncentrowali się na produkcji gry i teraz pokazali wreszcie pierwsze tego owoce w postaci kilkunastominutowego zapisu rozgrywki.

  1. Planetary Annihilation – oficjalna strona gry

Planetary Annihilation będzie RTS-em o ogromnej skali potyczek. Wojny swoim zasięgiem obejmą nie tylko planety, ale również całe układy planetarna. Gra zaoferuje tryb wieloosobowy, w którym na raz walczyć będzie mogło jednocześnie 40 osób. Nie zabraknie również opcji starć ze sztuczną inteligencją. Początkowo bitwy przeciwko komputerowi miały się ograniczać do pojedynczych potyczek typu skirmish. Jednak dzięki znacznemu przekroczeniu celu minimalnego możliwe stało się wprowadzenie dynamicznej kampanii, w której zadaniem gracza będzie podbicie całej galaktyki.

Gra powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Testy wersji alfa ruszą w maju. Za produkcję odpowiada studio Uber Entertainment, znane z takich tytułów jak Monday Night Combat i Super Monday Night Combat. W zespole deweloperskim znajduje się wielu byłych pracowników firm Gas Powered Games i Cavedog, którzy brali wcześniej udział w produkcji Total Annihilation oraz Supreme Commander.