Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2018, 10:45

autor: AlexB

Pillars of Eternity 2 z nowym darmowym DLC i planami na lipiec

Studio Obsidian opublikowało czwarte darmowe DLC do gry Pillars of Eternity II: Deadfire. Wprowadza ono nowych członków załogi statku do zwerbowania. Ponadto twórcy podzielili się planami rozwoju tytułu na lipiec - m.in. nadejdzie wtedy pierwsze płatne rozszerzenie, Beast of Winter.

Za darmo

Kilka tygodni temu pisaliśmy o debiucie darmowego DLC do bardzo ciepło przyjętego RPG-a Pillars of Eternity II: Deadfire. Wprowadziło ono szereg elementów personalizacji wyglądu głównego bohatera. Na tym jednak studio Obsidian nie poprzestało w rozpieszczaniu wszystkich miłośników przygód Widzącego (lub Widzącej) w magicznym świecie Eora. Udostępnili oni kolejne, czwarte już darmowe rozszerzenie, zatytułowane Scalawags Pack.

Nowe darmowe DLC wprowadza do Pillars of Eternity II szereg nowości. - Pillars of Eternity 2 z nowym darmowym DLC i planami na lipiec - wiadomość - 2018-06-23
Nowe darmowe DLC wprowadza do Pillars of Eternity II szereg nowości.

Scalawags Pack wprowadza do Pillars of Eternity II: Deadfire troje nowych członków załogi – pełniącą obowiązki kuka leśną elfkę o imieniu Haema, profesjonalnego orlańskiego nawigatora Oreto oraz aumauańskiego kupca Ponamu. Można ich zwerbować odpowiednio w Port Maje, Crookspur i Tikawarze. Ponadto DLC dodało do gry szereg możliwości ulepszenia statku. Chodzi między innymi o nowy rodzaj żagli, armat oraz kotwic. Kolejnym miłym elementem wprowadzonym przez Scalawags Pack są niespotykane dotąd opcje ustawień charakteru protagonisty, które pozwalają na lepsze zapanowanie nad marynarzami.

Wraz z DLC Scalawags Pack studio Obsidian wypuściło patch 1.1.1 do Pillars of Eternity II: Deadfire. Naprawia on szereg błędów związanych chociażby z wyrzucaniem gry do pulpitu, nieprawidłowym odtwarzaniem dźwięków czy problemami z interfejsem. Pełen spis zmian znajdziecie na tej stronie.

Plany na lipiec

Na tym darmowym DLC i patchu nie kończy się rzecz jasna wsparcie dla Pillars of Eternity II: Deadfire. Studio Obsidian podzieliło się planami rozwoju gry na lipiec. Po pierwsze, w ciągu najbliższych kliku tygodni światło dzienne powinna ujrzeć aktualizacja 1.2. Na liście licznych ulepszeń, jakie mają się w niej znaleźć, znajduje się długo oczekiwane oficjalne wsparcie dla modów oraz specjalny panel, dzięki któremu będzie można dokładnie prześledzić wszystkie wybory wpływające na relacje z towarzyszami oraz różnymi frakcjami. Po drugie, zbliża się premiera kolejnego dodatku, tym razem płatnego, zatytułowanego The Beast of Winter. Opowie on historię dziwnej wyspy zamieszkanej przez tajemniczych kultystów. Twórcy zdradzili, że rozszerzenie będzie pełne sekretów i opowieści, które wzbogacą świat gry.

Wraz z patchem 1.2 pojawi się specjalny panel, dzięki któremu będziemy mogli dokładnie prześledzić nasze wybory wpływające na znajomość z towarzyszami. - Pillars of Eternity 2 z nowym darmowym DLC i planami na lipiec - wiadomość - 2018-06-23
Wraz z patchem 1.2 pojawi się specjalny panel, dzięki któremu będziemy mogli dokładnie prześledzić nasze wybory wpływające na znajomość z towarzyszami.

Pillars of Eternity II: Deadfire zadebiutowało 8 maja bieżącego roku wyłącznie na PC. Obecnie tytuł można zakupić między innymi na promocji The Intergalactic Steam Summer Sale, która wystartowała wczoraj. Kosztuje on 152,99 zł.

  1. Oficjalna strona gry Pillars of Eternity II: Deadfire
  2. Recenzja gry Pillars of Eternity 2 – RPG na miarę Baldur's Gate 2
  3. Pillars of Eternity 2 Deadfire - poradnik do gry