Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 czerwca 2012, 16:19

autor: Adrian Werner

Pierwszy zwiastun Fly’n – pięknej platformówki autorów Dofus i Wakufu

Studio Ankama wypuściło pierwszy zwiastun ślicznej platformówki Fly'n.

Ankama Studios to niezależne francuskie studio, które najbardziej znane jest z gier MMORPG Dofus i Wakufu. Obie te produkcje cechuje spektakularna grafika 2D, dzięki której mamy wrażenie oglądania namalowanego ręcznie komiksu. Od pewnego czasu wiadomo było, że zespół ten chce poszerzyć swoje horyzonty i spróbować sił w innych gatunkach, czemu służyć ma platformówka Fly’n. Teraz wreszcie wypuszczono pierwszy jej zwiastun i prezentuje on się po prostu wyśmienicie. Całość można określić jako Botaniculę w wydaniu platformówkowym.

Akcja gry toczyć się będzie w świecie Helycia złożonym z gigantycznych, obdarzonych świadomością drzew. Spokój tego idyllicznego miejsca i jego mieszkańców dobiega końca, gdy magiczne soki drzew zostają skradzione przez kosmicznego śmieciarza imieniem Dyer. Powoduje to, że rośliny zaczynają powoli obumierać, gdyż nie są już w stanie pozbywać się brudów zsyłanych z należącego do Dyera galaktycznego kosza na śmieci. Drzewa nie zamierzają jednak poddać się bez walki. Za pomocą swoich korzeni dają życie małym rozumnym nasionkom. Gracz wciela się w jednego z nich, czyli tytułowego Flyna. Wraz z podobnymi mu przyjaciółmi spróbuje odnaleźć skradzione soki, gdyż tylko ich przywrócenie da roślinom siły potrzebne do pokrzyżowania nikczemnych planów Dyera.

Gra będzie dwuwymiarową platformówką. Poza Flynem pokierujemy też jego trzema kolegami: Lyftem, Nylsem i Ywokiem. Każdy z bohaterów posiadać będzie inne moce specjalne, które okażą się kluczowe podczas podróżowania przez łącznie czterdzieści rozbudowanych poziomów. Ankama Studios obiecuje, że Fly’n przetestuje nie tylko naszą zręczność, ale również spryt. Wszystko to ukazane zostanie w typowej dla tego zespołu spektakularnej kreskówkowej oprawie graficznej.

Premiera Fly’n zapowiadana jest na jesień tego roku. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę gry:

      - Flyn’s – strona oficjalna gry