Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 września 2018, 18:59

autor: Ender

Pierwszy zwiastun filmu Kapitan Marvel

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Kapitan Marvel, adaptującego serię komiksów o przygodach jednej z najpotężniejszych superbohaterek uniwersum Marvela. Obraz trafi do kin w marcu przyszłego roku.

Na początku tego miesiąca amerykański magazyn Entertainment Weekly opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia z planu filmu Kapitan Marvel, które wzbudziły niemałe zainteresowanie wśród fanów historii o superbohaterach. Studio Marvel opublikowało właśnie długo wyczekiwany pierwszy zwiastun tej produkcji, której polski i światowy kinowy debiut planowany jest na 8 marca 2019 roku. Blisko dwuminutowy klip przedstawia protagonistkę filmu graną przez Brie Larson oraz postacie drugoplanowe, w tym młodego Nicka Fury'ego (Samuel L. Jackson), agenta Coulsona (Clark Gregg), Mar-Vella (Jude Law) oraz Ronana (Lee Pace).

Akcja Kapitan Marvel rozgrywa się w latach 90., a więc na długo przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszym filmie z serii Avengers. Scenariusz superprodukcji pominie w dużej części tzw. origin story. Chodzi tu o wydarzenia, które doprowadziły do tego, że Carol Danvers, pracująca jako amerykański pilot samolotów bojowych, zdobyła supermoce i stała się żołnierzem w służbie kosmicznego Imperium Kree, które usunęło jej wszystkie wspomnienia. Zamiast tego zostaniemy rzuceni w sam środek akcji i inwazji na Ziemię, jaką planuje zmiennokształtna rasa Skrull, będąca odwiecznym wrogiem Kree. Wygląda na to, że w trakcie filmu Carol rozbije się na naszej planecie i powoli przypomni sobie o swoim dawnym życiu. Przy pomocy Nicka Fury'ego oraz organizacji S.H.I.E.L.D. powstrzyma kosmicznych najeźdźców, a następnie sprzeciwi się swoim przełożonym, ostatecznie usamodzielniając się i przyjmując przydomek Kapitan Marvel.

Film pojawi się w kinach 8 marca 2019 roku - Pierwszy zwiastun filmu Kapitan Marvel - wiadomość - 2018-09-19
Film pojawi się w kinach 8 marca 2019 roku
  1. Oficjalna strona Marvela