Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2018, 17:01

autor: Vergil

Pierwszy gameplay z Red Dead Redemption 2

Nieco ponad dwa miesiące przed premierą gry Red Dead Redemption II firma Rockstar Games zaprezentowała światu pierwszy gameplay z tej wyczekiwanej produkcji.

Kampania promocyjna gry Red Dead Redemption II najwyraźniej zaczyna się rozpędzać. Zgodnie z wczorajszymi doniesieniami firma Rockstar Games pokazała światu pierwsze fragmenty rozgrywki ze swojego najnowszego dzieła. Tytuł zmierza na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One, a jego premiera odbędzie się 26 października 2018 roku; nad Wisłą produkcja doczeka się kinowej lokalizacji. Tymczasem bez zbędnego przedłużania – zapraszamy na seans.

Żywy Dziki Zachód

Powyższy materiał stanowi pierwszą część serii, w której twórcy przybliżą nam zasady, jakimi będzie rządzić się zabawa w Red Dead Redemption II. Na dobry początek autorzy postanowili zaprezentować świat gry, który ma być nie tylko rozległy, lecz także okraszony większą liczbą detali niż kiedykolwiek wcześniej. Deweloperzy chcą pokazać graczom okres, w którym era kowbojów dobiegała końca, a Stany Zjednoczone zaczynały wyrastać na światową potęgę.

W trakcie zabawy odwiedzimy górskie szczyty, gęste lasy, ponure mokradła czy wreszcie pustynie; oczywiście nie zabraknie też małych osad i dużych, nowoczesnych miast. Rozgrywka będzie przepełniona nie tylko ciekawymi aktywnościami, lecz także przygodami, które Arthur Morgan przeżyje u boku barwnych, zapadających w pamięć postaci.

Wśród tych ostatnich na wyróżnienie zasługują przede wszystkim członkowie gangu van der Lindego, których protagonista będzie nazywał rodziną i dzielił z nimi mobilny obóz. Ta swoista baza wypadowa ma być miejscem, w którym Morgan oraz jego koledzy i koleżanki (czy może raczej bracia i siostry) będą jeść, spać, bawić się oraz dzielić swoimi opowieściami. Oczywiście o obóz trzeba będzie zadbać, choćby zapewniając jedzenie jego mieszkańcom.

Arthur Morgan i jego wierny rumak, czyli duet, który w październiku spróbuje podbić serca miłośników westernów. - Pierwszy gameplay z Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-08-09
Arthur Morgan i jego wierny rumak, czyli duet, który w październiku spróbuje podbić serca miłośników westernów.

Pomimo że Arthur będzie typem spod ciemnej gwiazdy, sposób, w jaki będą go postrzegać mieszkańcy Dzikiego Zachodu, ma zależeć od decyzji podejmowanych przez gracza. To w jego gestii będzie leżeć odpowiadanie na zaczepki oprychów czy choćby pozdrowienie napotkanego jeźdźca. To samo tyczy się jego wiernego wierzchowca, z którym Morgan nawiąże bliską więź (należycie się nim opiekując) lub wręcz przeciwnie; inna sprawa, że konie zostaną podzielone na kilka rodzajów, wyspecjalizowanych w konkretnych zadaniach.

Na koniec deweloperzy pokazali fragmenty starć z oponentami, a także urywki z polowania na dziką zwierzynę przy użyciu łuku. Poza tym kilka słów należy się oprawie graficznej, która prezentuje niebywale wysoki poziom. Co ciekawe, zważywszy na widoczne podczas niektórych fragmentów materiału elementy interfejsu, całość została nagrana na PlayStation 4 (najpewniej w wersji Pro, bo materiał można obejrzeć w rozdzielczości 4K). Na uwagę zasługują tak modele postaci, jak i bardzo szczegółowe otoczenie i realistyczne oświetlenie oraz efekty cząsteczkowe.

Co zatem deweloperzy pokażą nam w kolejnym materiale? Przede wszystkim misje, jakich podejmie się protagonista, czekające na niego aktywności pokroju łowienia ryb, napadów czy starć z członkami innych gangów, a także odświeżony system Dead Eye, znany z poprzedniego Red Dead Redemption.

Świat Red Dead Redemption II ma być nie tylko wielki, ale też żywy. Wygląda na to, że autorzy nie rzucają słów na wiatr. - Pierwszy gameplay z Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-08-09
Świat Red Dead Redemption II ma być nie tylko wielki, ale też żywy. Wygląda na to, że autorzy nie rzucają słów na wiatr.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption II
  2. Wszystko o Red Dead Redemption II
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2