Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 stycznia 2015, 14:00

autor: Draug

Pierwsze wieści o Digital Dragons 2015 – Brian Fargo, CDP RED i inne sławy w maju w Krakowie

Krakowski Park Technologiczny ujawnił pierwsze oficjalne informacje na temat tegorocznej, czwartej edycji konferencji Digital Dragons. W tym roku gośćmi będą m.in. Brian Fargo i deweloperzy ze studiów takich jak CD Projekt RED czy Naughty Dog. Impreza odbędzie się w dniach w Krakowie 21-22 maja 2015, ale już można nabywać bilety na nią w przedsprzedaży.

Krakowski Park Technologiczny sypnął garścią oficjalnych informacji na temat tegorocznej, czwartej edycji Digital Dragons – największej w Europie Środkowej i Wschodniej konferencji branżowej, której GRY-OnLine S.A. jest strategicznym partnerem. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 21-22 maja 2015 roku, jak zwykle w Krakowie – dokładniej zaś na Kazimierzu, w budynkach Starej Zajezdni i Muzeum Inżynierii Miejskiej. W tym roku największą „gwiazdą” wśród zaproszonych gości będzie niewątpliwie Brian Fargo – legendarny amerykański deweloper, znany jako założyciel firm Interplay i InXile Enertainment oraz jako umysł stojący za wykreowaniem marek takich jak The Bard’s Tale i Wasteland. Równie wielką atrakcją będą wykłady członków zespołu CD Projekt RED, którzy ujawnią kulisy produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon (mającej zadebiutować tuż przed Digital Dragons, 19 maja).

Digital Dragons to najbardziej doniosła coroczna impreza w polskiej branży gier, z roku na rok zajmująca coraz ważniejsze miejsce wśród europejskich, a nawet światowych wydarzeń tego typu. - Pierwsze wieści o Digital Dragons 2015 – Brian Fargo, CDP RED i inne sławy w maju w Krakowie - wiadomość - 2015-01-21
Digital Dragons to najbardziej doniosła coroczna impreza w polskiej branży gier, z roku na rok zajmująca coraz ważniejsze miejsce wśród europejskich, a nawet światowych wydarzeń tego typu.

Rzecz jasna, na imprezie nie zabraknie także wielu innych doświadczonych przedstawicieli branży. Oto wybrani z nich:

  • Adam Bormann – obecnie pełni funkcję lead gameplay designera w 2K Games i pracuje nad nieujawnionym jeszcze tytułem. Wcześniej zaprojektował wiele elementów w grze Tomb Raider, wydanej przez Square Enix w 2013 roku.
  • Jason Gregory – lead programmer w studiu Naughty Dog. Niedawno zakończył prace nad The Last of Us: Remastered, a obecnie zajmuje się Uncharted 4: A Thief’s End.
  • Susan O’Connor – wielokrotnie nagradzana scenarzystka, mająca na koncie prace przy ponad dwudziestu tytułach, takich jak BioShock, Far Cry 2 czy Tomb Raider.
  • Jorrit Rouwe – od kilkunastu lat jest członkiem studia Guerilla Games. Maczał palce przy prawie wszystkich tytułach z serii Killzone, ponosząc odpowiedzialność głównie za funkcje sieciowe w tych grach.

Z pełną listą gości, którzy do tej pory potwierdzili swoje przybycie, możecie zapoznać się pod tym adresem (ich liczba na pewno wzrośnie na przestrzeni kolejnych miesięcy).

Digital Dragons to nie tylko prelekcje i spotkania biznesowe, ale również pokazy gier niezależnych, nagrody dla najlepszych produkcji ostatnich 12 miesięcy i inne ciekawe atrakcje. - Pierwsze wieści o Digital Dragons 2015 – Brian Fargo, CDP RED i inne sławy w maju w Krakowie - wiadomość - 2015-01-21
Digital Dragons to nie tylko prelekcje i spotkania biznesowe, ale również pokazy gier niezależnych, nagrody dla najlepszych produkcji ostatnich 12 miesięcy i inne ciekawe atrakcje.

Jeśli jesteście zainteresowani złożeniem wizyty na tegorocznej edycji Digital Dragons, możecie już nabyć bilet na konferencję w przedsprzedaży. Nie warto zwlekać z decyzją, gdyż im później kupicie wejściówkę, tym więcej Was ona wyniesie – przez styczeń i luty cena podstawowej przepustki wynosi 125 zł, na początku marca podskoczy na kolejne dwa miesiące do 200 zł, a tuż przed imprezą, w maju, zwykły bilet będzie kosztował 250 zł. Z pełnym cennikiem – zawierającym również ceny wejściówek deweloperskich i biznesowych, które pozwalają stać się uczestnikiem większej liczby atrakcji podczas Digital Dragons – zapoznacie się w tym miejscu.