Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2010, 13:30

autor: omadaha

Pierwsze szczegóły o DotA 2

Studio Valve Software wczoraj ogłosiło, że pracuje nad DotA 2, czyli kontynuacją popularnego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos. Dziś poznaliśmy pierwsze konkrety na temat tej produkcji. Wiemy na przykład, że w stosunku do oryginalnej DotA-y wprowadzi ona między innymi kilka istotnych funkcji społecznościowych, a także zawierać będzie ponad 100 postaci bohaterów.

Studio Valve Software wczoraj ogłosiło, że pracuje nad DOTA 2, czyli kontynuacją popularnego moda Defense of the Ancients do gry Warcraft III: Reign of Chaos. Dziś poznaliśmy pierwsze konkrety na temat tej produkcji. Wiemy na przykład, że w stosunku do oryginalnej DotA-y wprowadzi ona między innymi kilka istotnych funkcji społecznościowych, a także zawierać będzie ponad 100 postaci bohaterów.

Z ujawnionych na łamach GameInformera informacji wiadomo, że rozgrywka w DotA 2 pozostanie niemal niezmieniona w stosunku do pierwowzoru. Co więcej będzie to w praktyce DotA-Allstars wzbogacone o nową technologię. Twórcy planują więc poprawić oprawę graficzną (gra wykorzystywać będzie silnik Source) i dodać herosom nowy zestaw głosów. Kluczowe zmiany w obszarze rozgrywki stanowić mają też zaawansowany system matchmakingu oraz wprowadzenie botów sterowanych przez sztuczną inteligencję. Te ostatnie mają zastępować tzw. leaverów, czyli osoby opuszczające rozgrywkę przed jej zakończeniem.

Pierwsze szczegóły o DotA 2 - ilustracja #1

Znaczącą nowością w DotA 2 ma też być zaimplementowanie zintegrowanego chata głosowego, który pozwoli graczom na komunikację werbalną bez konieczności wykorzystywania zewnętrznych aplikacji. Usprawnienie to wpłynąć ma nie tylko na łatwość porozumiewania się, ale umożliwi również wprowadzenie drugiej znaczącej nowości, którą ma być system wzajemnej pomocy.

Twórcy zapowiedzieli, że w DotA 2 zadebiutuje się tzw. coaching system, będący próbą aktywizacji społeczności graczy. W grze pojawi się między innymi opcja sugerowania początkującym użytkownikom różnego rodzaju strategii i przedmiotów, które powinni wybrać. „Trenerzy” będą mogli obserwować poczynania „uczniów” dzięki funkcji wglądu w ich trwającą potyczkę. Zarówno tego typu działalność, jak też aktywność poza światem gry, polegająca na tworzeniu i edytowanie poradników, czy uczestniczeniu w dyskusjach na forum gry, będzie nagradzana. Obecnie wiadomo, że pomocni gracze mogą liczyć między innymi na dodatkowe stroje i inne bonusy dla swoich postaci.

Pierwsze szczegóły o DotA 2 - ilustracja #2
Pierwsze szczegóły o DotA 2 - ilustracja #3

Dokładna data premiery DotA 2 nie jest na razie znana. Wiadomo jedynie, że gra ukaże się w 2011 roku. Sukces nowej odsłony gwarantować ma udział w projekcie IceFroga, który pracował także nad pierwszym Defense of the Ancients.