Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2019, 16:19

autor: Ender

Pierwsza część Borderlands wkrótce na konsolach PlayStation 4 i Xbox One?

Wiele wskazuje na to, że wkrótce posiadacze konsol Xbox One oraz PlayStation 4 otrzymają szansę, by zagrać w pierwszą odsłonę serii Borderlands. Wzmianka o nowej wersji gry pojawiła się na stronie amerykańskiej organizacji rankingowej ESRB. Produkcja może zostać zapowiedziana oficjalnie już w przyszłym tygodniu na targach PAX East.

Wygląda na to, że posiadacze PlayStation 4 oraz Xboksów One wkrótce otrzymają szansę, by zagrać w pierwszą odsłonę serii Borderlands. Wskazuje na to nowy wpis na stronie amerykańskiej organizacji ESRB, przyznającej rankingi wiekowe grom w Ameryce Północnej. Produkcja, która oryginalnie zadebiutowała w 2009 roku, figuruje w bazie danych jako wersja GOTY, a więc oznacza to, że posiada ona wszystkie cztery wydane oficjalnie zestawy DLC. Przypomnijmy, że w 2015 roku na konsolach obecnej generacji ukazał się już pakiet Borderlands: The Handsome Collection, zawierający gry Borderlands 2 oraz Borderlands: The Pre-sequel!.

Wpis na temat nowej edycji Borderlands na stronie ESRB wspomina także o wersji PC. - Pierwsza część Borderlands wkrótce na konsolach PlayStation 4 i Xbox One? - wiadomość - 2019-03-24
Wpis na temat nowej edycji Borderlands na stronie ESRB wspomina także o wersji PC.

Plotki o porcie lub remasterze pierwszego Borderlands krążą w sieci już od blisko roku. W maju gra pojawiła się na liście koreańskiej organizacji rankingowej, a w styczniu także tajwańskiej. Na razie trudno stwierdzić, czy będziemy mieli do czynienia z prostą konwersją, czy też bardziej kompleksowym odświeżeniem tytułu, oferującym poprawione tekstury, oświetlenie, interfejs oraz model rozgrywki. Na drugą ewentualność wskazuje jednak fakt, że ESRB oceniło także wersję produkcji na komputery PC. Jeżeli studio Gearbox Software planuje w najbliższym czasie zapowiedzieć nową edycję Borderlands, nastąpi to najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu, na targach PAX East, odbywających się w Bostonie w dniach 28-31 marca. Według wszelkich poszlak, podczas wydarzenia po raz pierwszy zostanie pokazane również długo oczekiwane Borderlands 3.

Wpis na stronie ESRB. - Pierwsza część Borderlands wkrótce na konsolach PlayStation 4 i Xbox One? - wiadomość - 2019-03-24
Wpis na stronie ESRB.
  1. Oficjalna strona serii