Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2007, 18:18

Piątki z Virtual Console - Fatal Fury

Dzisiejszą aktualizację europejskiej wersji Virtual Console można określić bez większej przesady mianem historycznej. Wraz z nią skierowana do nas oferta usługi została bowiem wzbogacona o pozycję pochodzącą z nowej, dokooptowanej w ostatnim czasie platformy, jaką jest NeoGeo firmy SNK.

Dzisiejszą aktualizację europejskiej wersji Virtual Console można określić bez większej przesady mianem historycznej. Wraz z nią skierowana do nas oferta usługi została bowiem wzbogacona o pozycję pochodzącą z nowej, dokooptowanej w ostatnim czasie platformy, jaką jest NeoGeo firmy SNK.

Okazała się nią pierwsza odsłona dwuwymiarowych bijatyk spod znaku Fatal Fury (900 Wii Points). Najsłynniejszy, obok szalenie popularnego King of Fighters oraz Samurai Showdown, cykl gier walki powstały z myślą o platformie NeoGeo, dostarczy mocnych wrażeń każdemu miłośnikowi efektownych pojedynków jeden-na-jeden. Techniczny system walki, kilkanaście świetnie zarysowanych postaci (z trzema grywalnymi – Terrym i Andym Bogard oraz Joe Higashim), tryb rozgrywki wieloosobowej i przyjemna dla oka oprawa graficzna – tym wszystkim może się poszczycić Fatal Fury. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana.

Wraz z Fatal Fury do sprzedaży trafiły jeszcze cztery warte uwagi tytuły. Przewodzi im zdecydowanie trzecia odsłona serii Streets of Rage (Sega Genesis/Mega Drive, 800 Wii Points). Co ciekawe, pozycji tej nie było dane zdobyć takiej popularności, jaką mogła się pochwalić druga odsłona serii. Głównie z uwagi na fakt, iż została wydana w roku 1994, czyli w chwili kiedy era 16-bitowych platform przemijała, a rynek zdobywały z wielkim hukiem PlayStation oraz Nintendo 64. Mimo to, SoR 3 jest produkcją wartą uwagi – choćby z powodu chęci poznania kolejnych przygód Blaze i Alexa, głównych bohaterów bijatyki, którzy są zmuszeni po raz kolejny stanąć w szranki z nieustępliwym Mr. X.

Oprócz Streets of Rage 3 firma Nintendo postanowiła wprowadzić do sprzedaży jeszcze trzy inne gry znane z konsoli Sega Genesis/Mega Drive. Są nimi ostatnia część trylogii Golden Axe, wieńcząca jeden z najbardziej znanych cyklów chodzonych bijatyk, strzelanina Super Thunder Blade oraz udana jRPG o tytule Landstalker: Treasures of King Nole. Koszt zakupu każdej z wymienionych pozycji zamyka się w kwocie 800 Wii Points.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej