Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2021, 09:34

Pathfinder: Wrath of the Righteous - dziś premiera. Gra zbiera wysokie noty

Za kilka godzin na rynku zadebiutuje RPG Pathfinder: Wrath of the Righteous. Gra zbiera bardzo dobre recenzje. Według krytyków przygotowali produkcję znacznie lepszą niż Pathfinder: Kingmaker.

Dzisiaj na rynku zadebiutuje Pathfinder: Wrath of the Righteous, czyli gra RPG będąca kontynuacją popularnego Pathfinder: Kingmaker z 2019 roku. Produkcja zostanie odblokowana za kilka godzin i znajdziemy ją w ofertach serwisów Steam, Epic Games Store oraz GOG.com.

Dzisiejsza premiera dotyczy wyłącznie wersji pecetowej. Autorzy, czyli ludzie ze studia Owlcat Games, mają w planach również wydania na Xboksa One i PlayStation 4, ale te ukażą się dopiero w marcu przyszłego roku. Gracze konsolowi muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Mogą jednak pocieszyć się, że tym razem oczekiwanie potrwa tylko kilka miesięcy. W przypadku pierwszej części odsłony na XONE i PS4 zadebiutowały dwa lata po pecetowej.

Pathfinder: Wrath of the Righteous nie zaoferuje polskiej wersji językowej. Standardowe wydanie gry wycenione zostało na 179,99 zł. Dostępne są również dwie edycje specjalne. Commanders Edition kosztuje 248,98 zł i oferuje dodatkowe przedmioty oraz cyfrowe bonusy w postaci mapy, soundtracka i artbooka. Te same atrakcje znajdziemy w Mythic Edition (354,97 zł), ale dodatkowo zawiera ona Season Passa.

Przepustka sezonowa pozwoli uzyskać dostęp do trzech planowanych dodatków DLC. W ich ramach otrzymamy dwie nowe kampanie fabularne, trwające ok. 6-8 godzin każda, oraz tryb wzorowany na grach roguelike, który zostanie częściowo zintegrowany z fabułą podstawowej wersji gry.

Pierwsza część serii okazała się sporym sukcesem, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy, więc oczekiwania względem kontynuacji są duże. Wydaje się, że sequel spełni pokładane w nim nadzieje. Gra zbiera na razie bardzo dobre recenzje. Obecnie posiada średnią ocen na poziomie 85% według serwisu Metacritic, co jest wynikiem o 12% wyższym niż w przypadku Pathfinder: Kingmaker.

Pierwsze recenzje Pathfinder: Wrath of the Righteous

  1. Gamespace - 9.5/10
  2. Worthplaying - 9.0/10
  3. Wccftech - 8.0/10
  4. SpazioGames - 8.0/10
  5. Screen Rant – 4/5

Recenzenci chwalą wyśmienitą i bardzo obszerną kampanię, która która przywodzi na myśl najlepsze sesje stołowych RPG-ów. Gra ma być wyraźnie lepszym tytułem niż Kingmaker, oferując ciekawszą fabułę i bardziej dopracowane mechanizmy rozgrywki. Jest również przyjaźniejsza dla osób niezaznajomionych z papierowym pierwowzorem, co nie odbywa się jednak kosztem głębi i poziomu rozbudowania mechaniki.

Krytykowany jest głównie stan techniczny, co - mamy nadzieję - poprawią szybkie aktualizacje. Ponadto, choć gra jest prostsza do opanowania niż Kingmaker, to i tak wymaga sporo czasu, choć dla wielu osób może to być zaletą, a nie wadą. Ogólnie z recenzji wyłania się obraz udanego RPG-a, którego autorzy uniknęli większości problemów, z jakimi mierzyła się pierwsza część.

  1. Oficjalna strona studia Owlcat Games
  2. Karta gry na Steamie