Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2023, 09:35

Dark and Darker znów skasował postępy graczy, Patch 2 wprowadza zadania [Aktualizacja: Hotfix 21]

Dark and Darker nadal nie wróciło na Steama, ale za to otrzymało kolejną aktualizację wczesnego dostępu z ważnymi zmianami.

Źródło fot. Ironmace Games.
i

AKTUALIZACJA: Obiecany Hotfix 21 został wypuszczony, w efekcie czego gra oraz jej serwery działają już jak należy. Studio Ironmace poinformowało o tym tradycyjnie na Discordzie Dark and Darker.

Po sukcesach (i kontrowersjach) studio Ironmace wypuściło drugą wielką aktualizację Dark and Darker w ramach wczesnego dostępu. Szczegóły wcześniej zapowiadanej łatki omówiono we wpisie zamieszczonym na oficjalnej stronie gry.

Tak jak przy okazji poprzedniego uaktualnienia, twórcy wyczyścili serwery, a tym samym zresetowali postępy graczy (poza zdobytymi przedmiotami kosmetycznymi oraz niebieskimi odłamkami). Patch uwzględnia pomniejsze poprawki oraz dwie zupełnie nowe mechaniki.

  1. System zadań pozwala podjąć się misji zlecanych przez kupców. Za ich ukończenie otrzymamy „lepsze nagrody” oraz odblokujemy dostęp do ciekawszych przedmiotów i planów wytwarzania.
  2. Tytuły przygody (Adventure Title) to system rang zdobywanych poprzez udawanie się do wymagających lochów (High Roller Dungeon). Każda „tytuł” zapewnia nagrody pod koniec sezonu, aczkolwiek na razie ujawniono tylko jedną z nich: skórkę koszmarnego szkieletu za rangę Odkrywcy (Pathfinder). Kolejne poznamy w przyszłym tygodniu.

Poza tym twórcy dodali dwa nowe atrybuty: wigor i zwinność (zwiększają odpowiednio zdrowie i „szybkość działania” postaci). Trwają też prace nad następnym hotfixem, w którym mają pojawić się dalsze poprawki matchmakingu i ekwipunku startowego, oraz listą znajomych i zmianami w punktach przygody (Adventure Points), by były przyznawane bardziej „sprawiedliwie” drużynom graczy.

Pełną listę zmian wprowadzonych w Patchu 2 znajdziecie na oficjalnej stronie Dark and Darker oraz we wpisie twórców opublikowanym w serwisie Reddit. Niestety deweloper musiał ją „uzupełnić” o „poważne błędy” wprowadzone przez aktualizację, które mają zostać naprawione w hotifxie 21. Ten nie ma jeszcze daty wydania, ale zapewniono, że pojawi się możliwie szybko.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej