Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2023, 11:44

Pierwszy wipe w Dark and Darker - dziękujemy cheaterom

Sieciowy dungeon crawler Dark and Darker doczekał się pierwszego resetu kont. Niestety tzw. wipe musiał odbyć się przedwcześnie, a wszystko za sprawą oszustów, którzy wykorzystali błędy gry, burząc jej balans.

Źródło fot. IRONMACE.
i

Kontrowersyjny dungeon crawler, Dark and Darker wydany niedawno we wczesnym dostępie, przedwcześnie doczekał się resetu zawartości kont.

Kasowanie postępu to standard w grach w grach sieciowych opartych na zbieraniu łupów i ucieczce z nimi, takich jak Escape from Tarkov czy właśnie Dark and Darker. Warto dodać, że czyszczenie kont nie polega jedynie na restarcie poziomów, ale również zdobytego złota oraz przedmiotów.

Co jednak szczególne w przypadku Dark and Darker to fakt, że reset nastąpił wcześniej, niż początkowo planowali to deweloperzy – zaledwie trzy tygodnie po debiucie gry w early accessie.

Co skłoniło twórców do wyczyszczenia kont? Jak przekazano za pośrednictwem oficjalnego Discorda gry, głównym powodem przedwczesnego resetu byli – jak zwykle – oszuści, którzy na swoją korzyść wykorzystywali bugi i tzw. exploity.

Osoby odpowiedzialne za grę dodały, że od teraz ich tytuł będzie odporniejszy na kolejne próby zdobycia nieuczciwej przewagi. Twórcy zapowiedzieli również, że następnym razem gracze powinni dostać trochę więcej czasu między restartem kont, a także obiecali lepszą komunikację w tym zakresie.

Wyciągnęliśmy wnioski z tego doświadczenia i zaktualizowaliśmy grę i nasze usługi, aby były bardziej odporne na problematycznych osobników. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli więcej czasu między kolejnymi czyszczeniami kont we wczesnym dostępie i będziemy informować o nich z większą częstotliwością.

Na marginesie wspomnę, że w tym samym czasie do Dark and Darker trafił mały patch, który m.in. osłabił postać Barda, częściowo cofnął dotkliwe osłabienia zaklęć, a przede wszystkim przywrócił do gry VoIP, czyli kanał głosowy umożliwiający na komunikację graczy znajdujących się blisko siebie. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem oraz na oficjalnym Discordzie gry.

Dark and Darker zadebiutował 8 sierpnia we wczesnym dostępie wyłącznie na pecetach. Produkcję można nabyć na platformie chafgames oraz na oficjalnej stronie internetowej jej twórców. Tytuł w wersji standardowej kosztuje 35 dolarów amerykańskich, czyli około 145 złotych.

Marcin Przała

Marcin Przała

Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Grami interesuje się od najmłodszych lat, a szczególne miejsce w jego sercu zajmują Call of Duty 4: Modern Warfare i Dragon Age: Początek. Zamiłowanie do elektronicznej rozrywki sprawiło, że tematem jego pracy licencjackiej stało się zjawisko immersji. Dzisiaj przede wszystkim miłośnik soulslike'ów oraz klasycznych RPG-ów. Poza grami lubi literaturę z gatunku dark fantasy, a ponadto od wielu lat z zapartym tchem śledzi rozgrywki angielskiej Premier League, gdzie gra jego ukochany klub – Chelsea.

więcej