Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2020, 14:10

autor: AlexB

Patch 1.3.0 do Marvel's Avengers rozwiązuje „ponad 1000 problemów”

Pod koniec ubiegłego tygodnia Marvel's Avengers otrzymało pierwszą dużą aktualizację od oficjalnej premiery. Jest ona oznaczona numerem 1.3.0 i poprawia „ponad 1000 problemów”, jakie zgłaszali gracze.

W SKRÓCIE
  1. Marvel's Avengers na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Google Stadia otrzymało aktualizację oznaczoną numerem 1.3.0.
  2. Jest to największa łatka, jaką otrzymał tytuł od momentu premiery, rozwiązująca „ponad 1000 problemów”.
  3. Usunięte przez patcha bugi dotyczą takich elementów, jak rozgrywka wieloosobowa, animacje, grafika, interfejs, walka, ekwipunek, wyzwania oraz nagrody.

Marvel's Avengers wzbudziło pewne kontrowersje wśród graczy. Nie chodzi tu jedynie o fakt, że dla niektórych jakość rozgrywki w opartej na komiksach produkcji od Crystal Dynamics oraz Eidos Montreal odbiega od wymarzonego przez nich ideału. Tytułowi oberwało się także za trapiące go problemy techniczne. Przez ostatnie dwa tygodnie gracze sumiennie je zgłaszali, a twórcy słuchali i naprawiali. W wyniku ich starań pod koniec ubiegłego tygodnia na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Google Stadia światło dzienne ujrzał patch 1.3.0. Według zapewnień twórców, rozwiązuje on „ponad 1000 problemów”, z którymi borykały się osoby bawiące się w Marvel's Avengers. Czyni go to jak na razie największą łatką, jaką otrzymała gra od momentu jej premiery.

Patch 1.3.0 do Marvels Avengers rozwiązuje „ponad 1000 problemów” - ilustracja #1
Zero litości dla bugów.

Trzeba przyznać, że pełna lista zawartości aktualizacji 1.3.0 do Marvel's Avengers, którą znajdziecie w tym miejscu, naprawdę potrafi zrobić wrażenie. Błędy wyeliminowane przez łatkę dotyczą takich elementów rozgrywki, jak matchmaking i inne rzeczy związane z zabawą wieloosobową, animacje, grafika, interfejs, walka, ekwipunek, wyzwania oraz nagrody. Przekrój poprawek jest całkiem szeroki – od kosmetycznych ulepszeń po usunięcie bugów uniemożliwiających ukończenie poszczególnych misji bądź całej kampanii.

Warto zaznaczyć, że niektóre elementy patcha 1.3.0 dotyczą jedynie wybranych platform. Na przykład jeśli chodzi o PC poprawiono działanie tytułu na niektórych procesorach oraz zredukowano zużycie pamięci, natomiast na PlayStation 4 wdrożono dodatkowe poprawki do matchmakingu.

Patch 1.3.0 do Marvels Avengers rozwiązuje „ponad 1000 problemów” - ilustracja #2
Marvel’s Avengers jest na rynku już od przeszło dwóch tygodni.

Oczywiście twórcom Marvel's Avengers nie udało się tą jedną łatką wyeliminować wszystkich błędów trapiących ich produkcję. Wśród rzeczy do rozwiązania znalazły się chociażby problemy ze zdobywaniem osiągnięć na PlayStation 4 czy przyznawaniem dodatkowych punktów umiejętności niektórym bohaterom. Ponadto deweloperzy proszą graczy, by dawali znać o jakichkolwiek innych bugach, na jakie natrafią, w specjalnym wątku w serwisie Reddit. Powinny one zniknąć wraz z kolejnymi aktualizacjami.

Ponadto twórcy zapowiedzieli, że w kolejnych patchach ma się pojawić „więcej dodatków ułatwiających życie oraz elementów/usprawnień przygotowanych na podstawie uwag graczy”. Jakich konkretnie? Tego jak na razie niestety nie wiemy.

Jedno jest jednak pewne – wsparcie dla Marvel's Avengers jeszcze trochę potrwa. Tytuł cieszy się zainteresowaniem ze strony graczy (według serwisu Steamcharts wczoraj w szczytowym momencie tylko na PC w tytule bawiło się przeszło 8 tysięcy osób), a plany Square Enix i Eidos Montreal na jego nową zawartość są już przygotowane. Przypominamy, że w październiku w grze zadebiutuje pierwsza darmowa postać - Kate Bishop. Natomiast miesiąc później pojawi się Clint Barton, znany szerzej jako Hawkeye.

  1. Oficjalna strona gry Marvel’s Avengers
  2. Recenzja Marvel's Avengers – hej, ta gra nie jest zła!

Ostatnia aktualizacja: 2020-09-21

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Marvel's Avengers

Marvel's Avengers