Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2020, 15:23

Minecraft - zautomatyzowana huta podbija Reddit

Pomysłowość fanów Minecrafta nie zna granic. Na Reddicie pojawił się filmik, którym gracz funduje innym miłośnikom gry wycieczkę po swoim imponującym dziele. Automatyczna huta zbudowana przy pomocy czerwonego proszku wygląda naprawdę wspaniale.

Minecraft - zautomatyzowana huta podbija Reddit - ilustracja #1
Kolejne niesamowite dzieło stworzone w Minecrafcie.

Minecraft znany jest z tego, że można w nim stworzyć absolutnie wszystko. Choć czasami może się wydawać, że widzieliśmy już najbardziej niesamowite konstrukcje i nic nas nie zaskoczy, to warto pamiętać, że z biegiem lat gracze stają się coraz bardziej kreatywni. Ostatnio jeden z zapalonych twórców stworzył prawdziwe, porywające moby UFO. Teraz czas na rewolucję przemysłową. Użytkownik Reddita o nicku ShayBowskill podzielił się w serwisie wideo przedstawiającym jego ulubione dzieło. Gotowi na wycieczkę po Superhucie?

Konstrukcja znajduje się na wyspie, która posiada mały port. Choć huta wygląda imponująco już na pierwszy rzut oka, to wewnątrz jest jeszcze lepiej. Drzwi do budynku otwierane są za pomocą specjalnej karty, którą należy umieścić na czujniku. Po przekroczeniu progu huty znajdziemy się w pomieszczeniu, w którym ulokowano przycisk pozwalający na rozpoczęcie przetapiania. Dzięki jednemu kliknięciu aktywujemy automatyczne zbiory 800 sadzonek bambusa. Jak podaje twórca dzieła, proces zapewnia 150 maksymalnych zgrupowań, które wkrótce zasilą piece. Plony pozwalają na przetopienie 36 „stacków” przedmiotów.

Kiedy bambus trafia do pieców, czas na umieszczenie naszych przedmiotów w specjalnej skrzyni. Po chwili zaczną one znikać – zostaną przeniesione do jednego z 92 synchronicznie uruchamianych pieców. Następnie za pomocą 4 podwójnych wind nasze przetworzone przedmioty wrócą do sąsiedniej skrzyni. Łączny czas przetopienia 9 grup liczących po 64 sztuki bloków to 1 minuta i 34 sekundy.

Gracz umieścił dwupiętrową konstrukcję na wyspie w celu uniknięcia potencjalnego zniszczenia bazy jednego ze współgrających. Cała „machina” oparta jest na czerwonym proszku i zasilanych przez niego mechanizmach. W związku z tym i ogromem budowli czasami mogą pojawić się błędy w przesuwaniu bloków.

Niestety ShayBowskill nie podzielił się mapą, na której skonstruował budowlę. Wiemy jednak, że zastosował w niej zmodyfikowane systemy opracowane przez youtuberów ilmango i impulseSV.

Minecraft i jego fani nieustannie się rozwijają. Ciekawe, czym zaskoczą nas następnym razem?