Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2020, 10:59

UFO, obcy i podróże po galaktykach w Minecraft

Pewien gracz stworzył w Minecrafcie prawdziwe UFO. Zobaczcie, jak prezentuje się latający spodek i kosmiczne mody.

Minecraft - gracz stworzył UFO porywające moby - ilustracja #1
Steve wypatrujący UFO na horyzoncie.

Niedawno pisaliśmy, że Rosjanie dorobili się własnego Aliena. Teraz powiemy Wam, jak możecie przeżyć własną przygodę z obcą formą życia. Pewien gracz zaprogramował w Minecrafcie UFO. Co potrafi niezidentyfikowany obiekt latający?

Stworzony przez gracza o nicku TheReal_WoodWorker54 spodek pojawia się w losowym miejscu na mapie w celu uprowadzenia jednego z okolicznych mobów. Ofiarą może być nawet gracz. UFO jest animowane, uzbrojone w zielony promień i wyposażone w unikalne efekty dźwiękowe. Co jeżeli znajdziemy się w zasięgu owego złowieszczego promienia? Zostaniemy wciągnięci na pokład statku kosmicznego, w którym znajdują się już dwaj kosmici i krowa. Jeżeli chcemy uciec, będziemy musieli odnaleźć odpowiednią wajchę. Po tym, jak wydostaniemy się tudzież kosmici porwą na badania obiekt inny niż Steve, statek zniknie w tak samo tajemniczy sposób, w jaki się pojawił.

Gracz, który pochwalił się swoim projektem na forum Reddit, przygotował też inne interaktywne niespodzianki, ale niektóre z nich nie zostały jeszcze ukończone. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że mapa trafiła w ręce fanów tylko dlatego, iż twórca uległ namowom.

Nie jest to jednak pierwsze (i zapewne nie ostatnie) spotkanie Steve’a i zamieszkujących kosmos istot. Na przestrzeni lat Minecraft otrzymał wiele modów o różnym stopniu zaawansowania, które wprowadzały eksplorację kosmosu do gry. Gotowi na zwiedzenie sześciennych planet z Minecraftem 1.12.2?

Wesoła przygoda w kosmosie

Zaczniemy od moda najmniej wymagającego pod względem technologicznym. Uruchomicie go tak, jak każdą inną modyfikację. Po zainstalowaniu odpowiedniej wersji forge’a wrzucamy plik .jar do folderu i gotowe. Możecie też skorzystać z narzędzia Twitcha, które pozwala na sprawne łączenie modów w paczki.

Minecraft - gracz stworzył UFO porywające moby - ilustracja #2
Tak wygląda Steve, kiedy kończy się mu powietrze. Auć!

Jak prezentuje się The Space Age Mod? Jeżeli marzyliście o zaprojektowaniu własnej rakiety kosmicznej, to mamy dla Was dobre wieści. Chociaż mod zapewnia gotowy model statku kosmicznego, to nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy zbudowali własny, o ile nie zapomnimy o niezbędnych komponentach.

Do zbudowania własnej rakiety przyda nam się trochę silników rakietowych, baków paliwa, zapas powietrza i stabilizator parowy. Oprócz tego trzeba zaopatrzyć się w trochę prochu strzelniczego, który chwilowo pełni rolę paliwa. Kiedy zakończymy już przygotowania do podróży, musimy zbudować panel kontroli i rozpocząć procedurę startu.

Po chwili znajdziemy się na orbicie. Możemy tu stworzyć stację kosmiczną, która pozwoli nam na wygodne przesiadanie się w naszych podróżach między Ziemią a Księżycem. Jeżeli jednak kontynuujemy podróż na Księżyc lub Mars, to musimy uzbroić się w strój astronauty.

Na Księżycu grawitacja jest nieco inna niż na Ziemi – nawet w Minecrafcie! Nasze skoki będą dłuższe i wyższe. Ta umiejętność niewątpliwie przyda się w czasie zwiedzania powierzchni. Spotkamy tu małych kosmitów i warte zebrania surowce. Zarówno Mars, jak i Księżyc posiadają kilka biomów, które urozmaicą Wam podróże.

Obcy niczym ze starych gier

Aliens vs Predator Mod pozwoli Wam na przeżycie przygód jak z horroru. Mod dodaje 31 nowych przeciwników, w tym protomorphy, neomorphy i deacony. Obcy występują w kilku wariantach. Przyjdzie nam walczyć nie tylko z dwunożnymi drapieżnikami, ale i z czołgającymi się potworami przypominającymi ośmiornice, dziećmi kosmitów, a nawet jajami. Co więcej obcych cechuje dość duża jak na potwory w Minecrafcie inteligencja. Same otworzą i zamkną drzwi, a nawet zakradną się do swojej ofiary. Nie wszystkie jednak od razu się na nas rzucą, gotowe rozszarpać na kawałki. Niektóre moby w pierwszej kolejności spróbują ucieczki. Obcy są też w stanie rozmnażać się, więc po jakimś czasie cała nasza baza może zostać opanowana przez niebezpiecznych wrogów.

Minecraft - gracz stworzył UFO porywające moby - ilustracja #3
Ze względu na paskudność mobów postanowiliśmy podzielić się z Wami tą ładną grafiką od twórców moda.

Jeżeli chcecie pobawić się w bohatera science fiction, to mod stwarza do tego świetną okazję, ponieważ oprócz groźnych przeciwników w nasze ręce trafią wyjątkowe bronie i pancerze, które dodadzą do gry nowe UI i pozwolą skutecznie eliminować kosmiczne paskudy.

Te wszystkie nowości wymagają jednak pobrania dodatkowej biblioteki – MDXLib. Bez niej nie uda nam się zawalczyć z żadnym kosmitą.

Podróże po galaktykach

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce Galacticraft Mod ujrzał światło dzienne i oprócz doznań zbliżonych do tych z moda The Space Age zapewnił wsparcie dla innych moderów, którzy chcieliby dodać do Minecrafta więcej planet i galaktyk. W ten sposób narodził się Galaxy Space Mod, którzy poszerzył uniwersum gry o sześć nowych układów.

Jeżeli zwiedzenie Marsa i księżyca wydawało się Wam świetnym pomysłem, to na pewno spodoba się Wam możliwość zwiedzenia całego Układu Słonecznego, a w nim 13 księżycy i 15 „planet”, do których wliczają się m.in. asteroidy i Pluton. Nie mniej kusząco wyglądają inne układy, np. Tau Ceti A może się pochwalić siedmioma nowymi lokacjami. Każda planeta posiada własny „ekosystem”, czyli inne biomy. Jednak to nie wszystko! Od teraz mamy do dyspozycji kilka różnych gotowych modeli rakiet. Niektóre z nich są naprawdę pokaźne.

Mod dodaje także wiele bloków i kilka nowych mobów. Wśród potworków na najwięcej uwagi zasługują bossowie. Znany wszystkim creeper pojawia się w wersji trzygłowej z ogromnym paskiem życia niczym smok Endu.

Minecraft - gracz stworzył UFO porywające moby - ilustracja #4
Nawet creepery wiedzą, jak poprawnie używać hełmu kosmicznego. Via 9Minecraft.net

Jak wygląda przemieszczanie się w przestrzeni kosmicznej? Jeżeli używamy „dodatkowego moda”, czyli Galaxy Space, to będziemy korzystać ze specjalnego panelu, którego wygląd przypomina nieco starsze gry z uniwersum Star Wars. W czasie podróży skorzystamy również z nowych zbroi i narzędzi. Zaskoczą nas również nowe interaktywne obiekty, np. panele słoneczne.

Jednak by cieszyć się przygodami w tym bogatym świecie, należy pobrać dwa omawiane tutaj mody i bibliotekę MicdoodleCore.