Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2020, 10:54

autor: Aquma

Minecraft - fortuna najbogatszego człowieka świata zobrazowana w grze

Na forum Reddit pojawił się film, który obrazuje, jak wielkim majątkiem dysponuje szef koncernu Amazon – Jeff Bezos – w porównaniu do zwykłego człowieka. Do prezentacji został wykorzystany Minecraft.

Minecraft - fortuna najbogatszego człowieka świata zobrazowana w grze - ilustracja #1
Ile pieniędzy ma Jeff Bezos?

Na forum Reddit pojawił się film obrazujący, jak wygląda majątek przeciętnego zjadacza chleba (z rozróżnieniem na kilka krajów) w porównaniu do fortuny miliardera Elona Muska oraz najbogatszego człowieka świata – szefa koncernu Amazon, Jeffa Bezosa. Materiał został stworzony przez użytkownika TikToka Prathama Soni.

Jeff Bezos net worth scaled in the minecraft world. from r/nextfuckinglevel

Jeden złoty sześcian na poniższym filmie to równowartość 100 tys. dolarów. Zobrazowanie góry pieniędzy Jeffa Bezosa wymaga więc 1,8-1,9 mln takich kostek, które tworzą razem gigantyczną konstrukcję o wymiarach 128 x 128 x 115 sześcianów. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie, szczególnie w porównaniu do majątku Elona Muska, który przecież sam do najbiedniejszych ludzi na Ziemi nie należy.

Warto odnotować, że choć materiał można uznać za ciekawy eksperyment, to z pewnością nie powinniście linkować go w bibliografii pracy magisterskiej z ekonomii – zalecamy potraktować ten film z przymrużeniem oka. Niezbyt zaskakujący jest też fakt, że spora część osób, które odpowiedziały w wątku poświęconym tej sprawie, uznała pomysł za pretekst do dość bezpardonowej krytyki prezesa Amazonu.

  1. Amazon – strona oficjalna
  2. Minecraft – strona oficjalna
  3. Minecraft – poradnik