Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2020, 10:54

Minecraft - fortuna najbogatszego człowieka świata zobrazowana w grze

Na forum Reddit pojawił się film, który obrazuje, jak wielkim majątkiem dysponuje szef koncernu Amazon – Jeff Bezos – w porównaniu do zwykłego człowieka. Do prezentacji został wykorzystany Minecraft.

Na forum Reddit pojawił się film obrazujący, jak wygląda majątek przeciętnego zjadacza chleba (z rozróżnieniem na kilka krajów) w porównaniu do fortuny miliardera Elona Muska oraz najbogatszego człowieka świata – szefa koncernu Amazon, Jeffa Bezosa. Materiał został stworzony przez użytkownika TikToka Prathama Soni.

Jeden złoty sześcian na poniższym filmie to równowartość 100 tys. dolarów. Zobrazowanie góry pieniędzy Jeffa Bezosa wymaga więc 1,8-1,9 mln takich kostek, które tworzą razem gigantyczną konstrukcję o wymiarach 128 x 128 x 115 sześcianów. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie, szczególnie w porównaniu do majątku Elona Muska, który przecież sam do najbiedniejszych ludzi na Ziemi nie należy.

Warto odnotować, że choć materiał można uznać za ciekawy eksperyment, to z pewnością nie powinniście linkować go w bibliografii pracy magisterskiej z ekonomii – zalecamy potraktować ten film z przymrużeniem oka. Niezbyt zaskakujący jest też fakt, że spora część osób, które odpowiedziały w wątku poświęconym tej sprawie, uznała pomysł za pretekst do dość bezpardonowej krytyki prezesa Amazonu.

  1. Amazon – strona oficjalna
  2. Minecraft – strona oficjalna
  3. Minecraft – poradnik