Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2020, 10:56

autor: DS

AC Valhalla - wątki miłosne nie będą ograniczane przez płeć

W najnowszej części Assassin's Creed wątków romansowych nie będzie ograniczała płeć. Ma to związek z mechaniką, która pozwoli zmienić naszego bohatera w kobietę (i na odwrót) w dowolnym momencie gry. Jak się dowiedzieliśmy, będzie miało to podłoże fabularne.

AC Valhalla - wątki miłosne nie będą ograniczane przez płeć - ilustracja #1
AC Valhalla pozwoli nam romansować niezależnie od płci.

Jak pisaliśmy wczoraj, Assassin's Creed: Valhalla pozwoli zmienić płeć bohatera w dowolnym momencie. Okazuje się, że jest to szerzej zakrojona mechanika, z którą łączy się kolejna, a mianowicie - wątków romansowych w grze nie będzie ograniczała płeć bohatera (via IGN). Potwierdził to Youssef Maguid (scenarzysta Ubisoft), wyjaśniając, że:

W grze spotkamy wiele postaci, z którymi będziemy mogli wejść w romans, jak również pojawi się opcja flirtowania z nimi, niezależnie od płci.

Romans oparty na wyborach widzieliśmy już w Assassin's Creed: Odyssey, jednak tam Alexios i Kassandra występowali jako dwie odrębne postacie, przez co w pewnych momentach fabuły pojawiały się trudności narracyjne. Natomiast Eivor to ta sama postać, zarówno jako kobieta i mężczyzna, więc wszystkie drogi romansowe są przed nami otwarte.

Możliwość zmiany płci uzasadniona jest ulepszeniami w Animusie - maszynie pozwalającej bohaterowi na śledzenie dziejów jego przodków. Szerzej o tej mechanice w nadchodzącej grze Ubisoftu wypowiedział się dla IGN Darby McDevitt - główny scenarzysta AC Valhalla:

Możesz przejść do warstwy Animus naszej gry. Istnieje opcja zmiany strumienia pamięci. Nie mogę wyjaśnić dlaczego, gdyż zepsułbym wtedy długo skrywany sekret, powiem jednak, że główny powód, dla którego można zmieniać płeć Eivora bez żadnych ograniczeń, obejmuje często pomijaną naturę science fiction naszej serii.

Assassin's Creed: Valhalla zadebiutuje na PC, Google Stadia oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One 17 listopada tego roku. W póżniejszym czasie tytuł trafi również na PlayStation 5 i Xboksa Series X.