Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2020, 12:40

autor: qjin

Paralives - twórcy rywala The Sims dają wgląd w stan gry

Gracze, którzy z zainteresowaniem zerkają na symulator życia Paralives, konkurenta popularnej serii The Sims, mogą od teraz śledzić postępy nad grą. Nad jakimi elementami pracują obecnie twórcy?

Od dłuższego czasu trwają prace nad rywalem cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem cyklu The Sims. Mowa o niezależnej produkcji Paralives, która rozgrywką ma przywodzić na myśl rzeczoną serię EA. Za ten symulator życia odpowiada niewielkie studio, więc prace przebiegają powoli, ale z każdym miesiącem projekt nabiera rumieńców. Alex Massé (PewDiePie’s Tuber Simulator), autor gry, wyszedł naprzeciw graczom i udostępnił specjalną podstronę, dzięki której mają wgląd w jej stan.

Prace nad Paralives trwają od września 2018 roku, a kilka miesięcy później Alex Massé stworzył pierwszy grywalny prototyp gry. Twórca dzieli się dość regularnie informacjami na temat postępów nad produkcją i krótkimi materiałami wideo, ale do ukończenia prac jeszcze daleka droga. Znajduje się ona w fazie pre-alfa. Obecnie poprawiane są takie elementy, jak kreator postaci (rozszerzenie opcji modyfikacji), tryb budowania (dodanie kolejnych narzędzi i obsługi fanowskich modów z meblami) czy system animacji postaci. Producenci dopracowują także warstwę artystyczną, która ma zdecydowanie bardziej komiksowy charakter niż The Sims, i projektują poszczególne, bliżej niesprecyzowane aspekty gry.

Paralives - twórcy rywala The Sims dają wgląd w stan gry - ilustracja #1
Do wydania gry Paralives jeszcze długa droga, którą można teraz śledzić na oficjalnej stronie internetowej.

Dalsze plany zakładają rozwijanie takich podstaw, jak interakcje, animacje i algorytmy odnajdowania ścieżek przez postacie, by zapewne nie blokowały się w najmniej spodziewanym miejscu lub nie gubiły się we własnym domowym zaciszu. Data premiery Paralives nie jest znana. Gra zmierza na PC i otrzyma polskie napisy.